Trwa ładowanie...
d83t7rm

Uczulające kąpielówki w sklepach znanej firmy. UOKiK otrzega

Kąpielówki marki "Ocean Cup", które można było kupić w sklepach Van Graaf mogą uczulać - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sieć poinformuje klientów o problemie i zaprosi ich po zwrot pieniędzy oraz dodatkowy bon podarunkowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczulające kąpielówki w sklepach znanej firmy. UOKiK otrzega
(Fot: Sarah_Ackerman/Flickr (CC BY 2.0))
d83t7rm

Informacje o produkcje do UOKiK zgłosiła sama firma.

Van Graaf to niemiecka sieć sklepów oferująca produkty znanych marek, takich jak Hugo Boss, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger czy właśnie Ocean Cup. W Polsce sieć ma siedem sklepów, głównie w galeriach handlowych w największych miastach polski. Firma działa w ramach grupy Peek&Cloppenburg.

Sieć pod koniec lipca zgłosiła do UOKiK informację, że sprzedawane w jej sklepach kąpielówki mogą uczulać. "Przedsiębiorca Van Graaf powiadomił prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że powlekane niklem oczka, do których wprowadza się sznurek w kąpielówkach marki "Ocean Cup" przekraczają wartość graniczną w przypadku kontaktu ze skórą " - informuje UOKiK.

d83t7rm

Jednocześnie Urząd zaznacza, że "przedsiębiorca poinformował, że z uwagi na bardzo małą powierzchnię zetknięcia ze skórą ewentualna reakcja alergiczna byłaby ograniczona miejscowo w obszarze miejsca zetknięcia i nie skutkowałaby trwałymi powikłaniami, zatem ryzyko zagrożenia jest niewielkie".

Nie zmienia to jednak faktu, że firma zobligowała się do ogłoszenia akcji zwracania kąpielówek. Jak obiecuje Van Graaf - klient otrzyma zwrot kwoty zakupu oraz w ramach przeprosin bon podarunkowy. Szczegółowych informacji na temat akcji można szukać w sklepach lub na infolinii sieci.

Co istotne informacje zamieszczane przez UOKiK nie stanowią nakazu wycofania produktu z rynku, ani nakazu odkupienia od konsumentów produktów. Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym prezesa UOKiK. Jeżeli tego nie zrobi, może otrzymać karę w wysokości nawet 100 tys. zł.

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d83t7rm

Podziel się opinią

Share
d83t7rm
d83t7rm