Trwa ładowanie...

Udawał księdza i oszukiwał pielgrzymów w Licheniu. I to nie pierwszy raz

Policjanci z Konina zatrzymali 66-letniego mieszkańca Katowic, który udając księdza, wyłudził pieniądze od pielgrzymów odwiedzających licheńskie sanktuarium. Okazało się, że to dla niego nie pierwszyzna. Mężczyźnie za oszustwo grozi ośmioletnie więzienie.

Udawał księdza i oszukiwał pielgrzymów w Licheniu. I to nie pierwszy razFot: wikimedia commons
d12n9ha
d12n9ha

Policjanci z Konina zatrzymali 66-letniego mieszkańca Katowic, który udając księdza, wyłudził pieniądze od pielgrzymów odwiedzających w Wielki Piątek licheńskie sanktuarium. Okazało się, że to dla niego nie pierwszyzna. Mężczyźnie za oszustwo grozi ośmioletnie więzienie.

Biuro prasowe konińskiej policji podało we wtorek, że fałszywy ksiądz zamierzał w Licheniu "odprawić mszę lub dwie, zainkasować pieniądze i wrócić do domu".

Mężczyzna w sutannie pojawił się w domu pielgrzyma w Licheniu Starym w miniony piątek. Mówił, że został okradziony na dworcu w Katowicach i stracił praktycznie wszystko.

"Historia, jaką opowiedział przełożonemu Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów, była na tyle niespójna, że ten zaczął mieć poważne wątpliwości co do autentyczności rzekomego księdza" - podała policja. Kapłan powiadomił o podejrzanym gościu znajomego naczelnika komendy policji w Koninie. Ten wysłał do Lichenia dzielnicowych.

d12n9ha

Okazało się, że fałszywy ksiądz zdążył zebrać wśród współczujących pątników przebywających w domu pielgrzyma kilkaset złotych i próbował wyjechać z Lichenia. Policjanci, dysponując portretem pamięciowym mężczyzny, zatrzymali go na lokalnym przystanku autobusowym.

66-latek był znany policji w związku z licznymi oszustwami i kradzieżami, niejednokrotnie też podawał się za księdza. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, które rzekomy ksiądz wyłudził od pielgrzymów.

d12n9ha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n9ha