Trwa ładowanie...
d1naycg

Udawał księdza i oszukiwał pielgrzymów w Licheniu. I to nie pierwszy raz

Policjanci z Konina zatrzymali 66-letniego mieszkańca Katowic, który udając księdza, wyłudził pieniądze od pielgrzymów odwiedzających licheńskie sanktuarium. Okazało się, że to dla niego nie pierwszyzna. Mężczyźnie za oszustwo grozi ośmioletnie więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udawał księdza i oszukiwał pielgrzymów w Licheniu. I to nie pierwszy raz
(Fot: wikimedia commons)
d1naycg

Policjanci z Konina zatrzymali 66-letniego mieszkańca Katowic, który udając księdza, wyłudził pieniądze od pielgrzymów odwiedzających w Wielki Piątek licheńskie sanktuarium. Okazało się, że to dla niego nie pierwszyzna. Mężczyźnie za oszustwo grozi ośmioletnie więzienie.

Biuro prasowe konińskiej policji podało we wtorek, że fałszywy ksiądz zamierzał w Licheniu "odprawić mszę lub dwie, zainkasować pieniądze i wrócić do domu".

Mężczyzna w sutannie pojawił się w domu pielgrzyma w Licheniu Starym w miniony piątek. Mówił, że został okradziony na dworcu w Katowicach i stracił praktycznie wszystko.

d1naycg

"Historia, jaką opowiedział przełożonemu Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów, była na tyle niespójna, że ten zaczął mieć poważne wątpliwości co do autentyczności rzekomego księdza" - podała policja. Kapłan powiadomił o podejrzanym gościu znajomego naczelnika komendy policji w Koninie. Ten wysłał do Lichenia dzielnicowych.

Okazało się, że fałszywy ksiądz zdążył zebrać wśród współczujących pątników przebywających w domu pielgrzyma kilkaset złotych i próbował wyjechać z Lichenia. Policjanci, dysponując portretem pamięciowym mężczyzny, zatrzymali go na lokalnym przystanku autobusowym.

66-latek był znany policji w związku z licznymi oszustwami i kradzieżami, niejednokrotnie też podawał się za księdza. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Funkcjonariusze odzyskali pieniądze, które rzekomy ksiądz wyłudził od pielgrzymów.

d1naycg

Podziel się opinią

Share
d1naycg
d1naycg