Trwa ładowanie...
d1pkywn

Ugoda BNP Paribas z byłą pracownicą za nazywanie jej "księżniczką"

BNP Paribas zawarł ugodę z byłą menedżerką w banku, która czuła się urażona, bo koledzy za plecami nazywali ją "księżniczką". Sprawa dotyczyła dyskryminacji ze względu na płeć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ugoda BNP Paribas z byłą pracownicą ws. dyskryminacji płciowej
Ugoda BNP Paribas z byłą pracownicą ws. dyskryminacji płciowej (East News, Fot: Arkadiusz Ziolek/ East News.)
d1pkywn

Jest ugoda między BNP Paribas a Angeliną Georgievską, byłą menadżer w banku. Georgievska była szefową działu derywatów rynku środkowej i wschodniej Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki w BNP w Londynie. Czuła się dyskryminowana, bo koledzy za plecami nazywali ją "księżniczką".

Czytaj też: Dyskryminacja kosztowała 50 tys. zł. Nosiciel wirusa HIV wygrał z pracodawcą

Jak podaje "Bloomberg", podczas procesu Georgievska stwierdziła, że w listopadzie 2015 roku dowiedziała się o tym, iż jej szef, Regis Pecheux, w rozmowach z innymi nazywa ją "księżniczką". Georgievska uznała to za "bardzo obraźliwe i poniżające". Co więcej, jej szef miał też używać zwrotu "choupette", które jest francuskim słowem oznaczającym "kochanie", "kochanieńka".

d1pkywn

Z kolei Pecheux zeznał, że określenia "księżniczka" użył w żartach i nie chciał nikogo obrażać. - Parkiet handlowy czasami nie jest szczególnie grzecznym miejscem. Agresja, czarny humor i sarkazm są tu widoczne każdego dnia, co czyni go zwyczajnym, a nawet nudnym miejscem pracy - tłumaczył.

Warunków ugody nie ujawniono - są poufne.

Obejrzyj: Stenka kolejny raz o dyskryminacji wiekowej w polskim kinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pkywn

Podziel się opinią

Share
d1pkywn
d1pkywn