Trwa ładowanie...
d4dzwdb
d4dzwdb

UKE może do końca VI wydłużyć termin wydania decyzji rezerwacyjnej na 1.800 MHz

04.06. Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej może być zmuszony przesunąć techniczny termin zakończenia postępowania rezerwacyjnego na częstotliwości 1.800 MHz do końca...
Share
d4dzwdb

04.06. Warszawa (PAP) - Urząd Komunikacji Elektronicznej może być zmuszony przesunąć techniczny termin zakończenia postępowania rezerwacyjnego na częstotliwości 1.800 MHz do końca czerwca - poinformowała Magdalena Gaj, prezes UKE. Dodała, że do tego czasu powinna być gotowa dokumentacja aukcyjna w przetargu na 800 MHz.

"Myśleliśmy, że postępowanie na 1.800 MHz zakończy się w tym tygodniu. Decyzje rezerwacyjne miały być wydane w tę środę. Jednak wczoraj wpłynął kolejny wniosek Polkomtela o przeprowadzenie rozprawy podpisany przez nowego pełnomocnika, który załączył błędne pełnomocnictwo, co wydłuża proces" - powiedziała dziennikarzom Gaj.

"Decyzje są już przygotowane, jednak cały czas je uzupełniamy o kwestie formalne, które dostarcza nam Polkomtel" - dodała.

d4dzwdb

Na pytanie, czy w związku z tym termin techniczny na zakończenie postępowania rezerwacyjnego na częstotliwości z pasma 1.800 MHz przesunie się na koniec czerwca, Gaj odpowiedziała: "zapewne tak będziemy musieli zrobić".

Wcześniejszy termin techniczny był ustalony na koniec maja.

Prezes UKE poinformowała również, że do końca czerwca powinna być gotowa i przesłana do konsultacji rynkowych dokumentacja aukcyjna w przetargu na 800 MHz.

Wnioski o rezerwację pięciu częstotliwości z pasma 1.800 MHz złożyły: PTK Centertel, Sferia, PTC, P4 i Polkomtel.

d4dzwdb

W ramach ogłoszonego przetargu na pięć rezerwacji częstotliwości z pasma 1.800 MHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju mobilnych usług telekomunikacyjnych, oferty złożyło wcześniej sześć firm: P4, Polkomtel, Polska Telefonia Komórkowa Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa, Sferia i Emitel.

Oferta P4, operatora Play, okazała się najkorzystniejsza na trzy częstotliwości z pasma 1800 MHz, a oferta PTC, operatora T-Mobile na dwie. UKE wybrała jako najkorzystniejszą ofertę spółki P4 o wartości 214 mln zł, druga była oferta P4 o wartości 142 mln zł i trzecia również oferta P4 za 142 mln zł. Czwarta była oferta PTC o wartości 210,6 mln zł, a piąta oferta PTC za 242,9 mln zł.

Kolejne miejsca zajęły oferty PTK Centertel o wartości 126,5 mln zł, PTK Centertel za 151,5 mln zł, Polkomtel z kwotą 118 mln zł i PTC z kwotą 49,4 mln zł.

Każda z pięciu dostępnych rezerwacji częstotliwości będzie przyznana na okres do 31 grudnia 2027 r.

Z kolei aukcja częstotliwości z zakresu 800 MHz planowana jest na IV kwartał tego roku. Zgodnie z zapowiedziami ten zakres częstotliwości ma zostać przeznaczony na uruchomienie przez operatorów usług mobilnego internetu LTE. (PAP)

jow/ ana/

d4dzwdb

Podziel się opinią

Share
d4dzwdb
d4dzwdb