Trwa ładowanie...
d3acaac

ULC: mniej pasażerów na polskich lotniskach

Polskie porty lotnicze w pierwszej połowie tego roku w ruchu regularnym i czarterowym obsłużyły 8 mln 605 tys. pasażerów. To o 12,4 proc. mniej niż w pierwszej połowie ubiegłego roku - podał Urząd Lotnictwa Cywilnego w środę.

d3acaac
d3acaac

Najbardziej dotkliwie skutki obecnej sytuacji gospodarczej odczuły lotniska w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Gdańsku, a najmniej w Rzeszowie, Bydgoszczy, Katowicach oraz Poznaniu.

Z danych zebranych przez ULC wynika, że transport lotniczy wciąż odnotowuje spadek liczby pasażerów, jednak z miesiąca na miesiąc jest on coraz mniejszy.

W drugim kwartale tego roku liczba obsłużonych pasażerów spadła o 11,2 proc. w porównaniu z drugim kwartałem 2008 roku, a w czerwcu br. o 6,9 proc. w porównaniu z czerwcem zeszłego roku.

Większy ruch lotniczy zanotowały w czerwcu br. jedynie lotniska w Rzeszowie i Poznaniu. W pierwszym półroczu br. wszystkie polskie porty odnotowały spadek liczby osób korzystających z ich usług.

Zdaniem ULC, pozytywne sygnały płyną z segmentu ruchu czarterowego, który w pierwszym półroczu br. wzrósł o prawie 5,7 proc., podczas gdy ruch regularny zmniejszył się o 14,1 proc.

d3acaac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3acaac