Trwa ładowanie...
d2xd9g8

UOKiK skierował do II etapu postępowanie ws. przejęcia Platona przez Empik

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Empik kontroli nad spółką Platon, podał urząd.
Share
d2xd9g8

"Przedstawione przez Empik dane dotyczące uczestników koncentracji opierają się jedynie na szacunkach zgłaszającego. Ponieważ brak wiarygodnych i publicznie dostępnych informacji uniemożliwia prawidłową ocenę tej koncentracji - w szczególności co do jej wpływu na rynki wspólne dla Empiku i Platona, tj. m.in. na rynek zakupu książek niespecjalistycznych (beletrystyka, literatura popularno-naukowa, poradniki i inne) - prezes UOKiK postanowił przeprowadzić badanie rynku" - czytamy w komunikacie.

Spółka Empik prowadzi sprzedaż m.in. książek, prasy, nagrań muzycznych, filmów, multimediów, artykułów elektronicznych oraz biletów na imprezy kulturalne. Natomiast Platon zajmuje się handlem hurtowym oraz dystrybucją książek. Obaj przedsiębiorcy prowadzą działalność na terenie całej Polski.

Pod koniec ubr. Empik złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Platonem.

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku z ponad 230 salonów. Jest również operatorem jednego z największych sklepów internetowych w Polsce.

(ISBnews)

d2xd9g8

Podziel się opinią

Share
d2xd9g8
d2xd9g8