Trwa ładowanie...
d18d7mo

UOKiK ukarał 113 mln zł czterech operatorów komórkowych; Grupa TP się odwoła (opis, aktl.)

...
Share
d18d7mo

# Dochodzi stanowisko Grupy TP. #

23.11. Warszawa (PAP) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył 113 mln zł kary za kartel na czterech największych operatorów komórkowych, z czego należący do TP SA operator sieci Orange ma zapłacić 35 mln zł - poinformował UOKiK w środowym komunikacie. Grupa TP uważa, że decyzja UOKiK jest bezpodstawna i zapowiada, że odwoła się od kary.

UOKiK zdecydował, że Polkomtel ma zapłacić 33,4 mln zł, PTC 34 mln zł, PTK Centertel 35 mln zł, a P4 10,7 mln zł.

d18d7mo

W komunikacie UOKiK poinformował, że operatorzy komórkowi uzgadniali sposób postępowania wobec hurtowego operatora telefonii mobilnej. Zdaniem Urzędu, opóźniło to rozwój nowych usług na polskim rynku.

Zdaniem PTK Centertel decyzja o karze jest bezpodstawna, spółka nie uczestniczyła w żadnej domniemanej zmowie dotyczącej cyfrowej telewizji mobilnej DVB-H i skorzysta z prawnych możliwości odwołania się od kary.

"Decyzja UOKiK o nałożeniu kary jest bezpodstawna. PTK Centertel nie uczestniczył w żadnej domniemanej zmowie dotyczącej cyfrowej telewizji mobilnej DVB-H. Decyzje biznesowe firma podejmowała zawsze całkowicie samodzielnie. Usługi DVB-H są nieopłacalne z biznesowego punktu widzenia, na co wskazują analizy rynkowe. Do uzasadnienia decyzji UOKiK o nałożeniu kary będziemy mogli precyzyjnie ustosunkować się po jego analizie. Na pewno skorzystamy z prawnych możliwości odwołania się od kary" - napisał w oświadczeniu rzecznik Grupy TP Wojciech Jabczyński.

Pozostali operatorzy: Polkomtel i PTC poinformowali wcześniej PAP, że na razie przygotowują swoje stanowiska w tej sprawie i można się ich spodziewać jeszcze dziś, natomiast P4 zastanawia się czy sprawę komentować.(PAP)

bas/ ana/

d18d7mo

Podziel się opinią

Share
d18d7mo
d18d7mo