Trwa ładowanie...
d22gc5o

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające przeciwko Philipiak Polska

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, w którym sprawdzi działania spółki Philipiak Polska - poinformował urząd we wtorkowym komunikacie. UOKiK sprawdzi, czy nie doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Share
d22gc5o

"Postępowanie wyjaśniające może prowadzić do postawienia zarzutów i wszczęcia postępowania przeciwko przedsiębiorcy" - czytamy w komunikacie UOKiK.

Swoje działania Urząd motywuje licznymi doniesieniami konsumentów w sprawie telefonicznych działań marketingowych dotyczących naczyń do gotowania oferowanych przez firmę Philipiak Polska.

"Z doniesień wynika, że konsumenci, którzy nie wyrazili uprzedniej zgody na kontakt telefoniczny w celach sprzedażowych, otrzymują telefoniczne zaproszenia na pokazy naczyń do gotowania" - podał Urząd.

d22gc5o

Według UOKiK przedsiębiorca, który kontaktuje się z konsumentem telefonicznie dla celów marketingu bezpośredniego musi wcześniej uzyskać na to zgodę klienta.

"Ponadto, zdaniem UOKiK - każdy przedsiębiorca kontaktujący się z konsumentem w celach sprzedażowych podejmuje działania marketingowe zatem musi być gotowy do udowodnienia, że uzyskał uprzednio taką zgodę. W przeciwnym wypadku naraża się na odpowiedzialność odszkodowawczą i administracyjną". (PAP)

(Planujemy kontynuację tematu)

d22gc5o

Podziel się opinią

Share
d22gc5o
d22gc5o