Trwa ładowanie...
d2z3u09
konsumenci

UOKIK: Zgoda na koncentrację (komunikat)

...
Share
d2z3u09

10.04. Warszawa - UOKIK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Vladasa Numaviciusa kontroli nad spółką UAB EVA Grupe.

Vladas Numavicius stoi na czele grupy kapitałowej, która w Polsce posiada spółkę zależną Posti zajmującą się przetwarzaniem herbat. UAB EVA Grupe, zajmuje się inwestycjami kapitałowymi. W wyniku koncentracji Vladas Numavicius przejmie kontrolę nad UAB EVA Grupe, nabywając w niej udziały za pośrednictwem spółki zależnej.

d2z3u09

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d2z3u09

Podziel się opinią

Share
d2z3u09
d2z3u09