Trwa ładowanie...
d1arxkp

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

Share
d1arxkp

07.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez spółkę KDWT części mienia należącego do Krystyny i Mariana Dziembor.

KDWT należy do grupy kapitałowej Eurocash. Spółka prowadzi działalność w zakresie hurtowej dystrybucji wyrobów tytoniowych i produktów szybkozbywalnych (FMCG) za pośrednictwem sieci hurtowi. W wyniku koncentracji KDWT przejmie część mienia należącego do Krystyny Dziembor, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Handel Hurtowy i Detaliczny Krystyna Dziembor, i Mariana Dziembor, prowadzącego działalność pod nazwą Firma Handlowa Marian Dziembor, w postaci hurtowni zajmujących się sprzedażą wyrobów tytoniowych i produktów impulsowych (produkty kupowane pod wpływem chwili).

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku hurtowej sprzedaży wyrobów tytoniowych i produktów szybkozbywalnych.

d1arxkp

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1arxkp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1arxkp
d1arxkp