Trwa ładowanie...
d1d30fk

UOKiK: zgoda na koncentrację: Saudi Acrylic Polymers Company (komunikat)

...

d1d30fk
d1d30fk

17.04. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na utworzenie przez Saudi Acrylic Acid Company i Stockhausen Nederland wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Saudi Acrylic Polymers Company.

Saudi Acrylic Acid Company jest kontrolowane przez saudyjską spółkę akcyjną Tasnee, która działa w sektorach m.in. chemicznym, metalowym i tworzyw sztucznych. Stockausen Nederland jest spółką holdingową należącą do niemieckiej grupy Evonik działającej na rynku chemikaliów i nieruchomości. W wyniku koncentracji dojdzie do utworzenia wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Saudi Acrylic Polymers Company.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d1d30fk

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ stav/

d1d30fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d30fk