Trwa ładowanie...
d2k61cp

Upadek Neckermann Polska. "Klienci w areszcie hotelowym"

Biuro podróży Neckermann Polska ogłosiło niewypłacalność. – Najgorsza sytuacja jest w Tunezji, Turcji i na Majorce; turyści są wyrzucani z hoteli, przetrzymywani w areszcie hotelowym – powiedziała Izabela Stelmańska z Urzędu Województwa Mazowieckiego. Uruchomiony już został fundusz gwarancyjny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Neckermann Polska ogłosił upadłość. Teraz Allianz zacznie wypłacać jego klientom odszkodowania.
Neckermann Polska ogłosił upadłość. Teraz Allianz zacznie wypłacać jego klientom odszkodowania. (WP.PL, Fot: pixaby)
d2k61cp

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami przejmujemy opiekę nad turystami – klientami biura podróży Neckermann Polska – poinformował wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Urząd Marszałkowski zapewnił, że zna miejsca pobytu turystów korzystających z oferty upadającego biura. Inne biura podróży zgłaszają się już do Urzędu z informacją o wolnych miejscach w czarterowanych przez nich samolotach, aby usprawnić procedurę powrotu klientów Neckermanna.

– Będziemy starali się zapewnić albo dokończenie pobytu albo spokojny powrót do kraju – zapewnił klientów Raboszuk.

d2k61cp

Zobacz także: Frankowicze oburzeni. "Prezydent nie dotrzymał słowa"

Marszałek oraz Allianz Partners (ubezpieczyciel Neckermann Polska) uruchomili funduszy gwarancyjny. Allianz tłumaczy, jak powinno wyglądać zgłoszenie skierowane do ubezpieczyciela.

Do ubezpieczyciela zgłosić się powinni wszyscy klienci Neckermann Polska, których wakacje zostały przerwane lub nie zdążyli skorzystać z opłaconej oferty.

d2k61cp

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko wraz z adresem korespondencji, kopię umowy o udziale w wycieczkach, kopię dowodów wpłat oraz kopię dowodu dodatkowych opłat, które klient musiał ponieść w wyniku upadku Neckermanna.

Przeczytaj: Klienci zaczynają się skarżyć na Neckermann Polska. Pojawiły się informacje o wyrzuconych z hotelu

Oprócz powyższych konsument potrzebuje również oświadczenia, że umowa pomiędzy nim a biurem podróży Neckermann Polska nie została wykonana.

Powinien w zgłoszeniu podać również numer konta, na który Allianz Partners zwróci mu pieniądze w przypadku pozytywnego rozpatrzenia zgłoszenia. Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę od momentu rozpatrzenia roszczenia.

d2k61cp

INFORMACJA ALLIANZ PARTNERS

    Materiały prasowe
(Materiały prasowe, Fot: Allianz)

Dla klientów Neckermann Polska przebywających obecnie poza Polską uruchomiony został całodobowy numer +48 22 522 29 00.

Dla osób, których wyjazd został odwołany, Allianz Polska dedykował, czynny w dni powszednie w godzinach 8:00-16:00, numer telefonu: +48 22 563 11 00 oraz adres e-mail: nm.odwolania@allianz.com.

Allianz również poinformował, że fundusz gwarancyjny opiewa na kwotę 25 mln złotych. Wszyscy, którzy skorzystali z ofert Neckermanna, znajdą potrzebne informacje pod tym linkiem.

Cała sytuacja jest wywołana przez upadek biura Neckermann Polska. Touroperator ogłosił niewypłacalność w środę 25 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k61cp

Podziel się opinią

Share
d2k61cp
d2k61cp