Trwa ładowanie...
górnictwo
16-06-2016 17:58

URE zatwierdził niższe ceny dla klientów PGNiG

Nowa stawka obowiązuje do końca roku.

URE zatwierdził niższe ceny dla klientów PGNiGŹródło: WP.PL, fot: rhodesj / Flickr (CC BY 2.0)
d43yh85
d43yh85

Będziemy mniej płacić za gaz. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową niższą taryfę. Dla blisko 6,8 mln gospodarstw domowych korzystających z usług PGNiG cena błękitnego paliwa zostanie obniżona o 1 proc.

Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian. Nowa Taryfa Detaliczna będzie obowiązywać do 31 grudnia 2016 roku.

To trzeci spadek cen w tym roku. Poprzednie obniżki weszły w życie 1 stycznia oraz 1 kwietnia. Ceny gazu dla gospodarstw domowych i średniego biznesu podlegają regularnym obniżkom od 1 stycznia 2015 roku.

- Konsekwentnie obniżamy ceny dla swoich klientów. To już piąta z rzędu obniżka, dająca uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego o około 17 proc. - mówi Henryk Mucha, członek zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. - Spółka obniżyła po raz kolejny ceny sprzedawanego gazu pomimo znacznego wzrostu jego cen na Towarowej Giełdzie Energii w ostatnim czasie. Jest to możliwe dzięki stosowaniu rozważnej i dostosowanej do poszczególnych grup klientów strategii zakupowej, gwarantującej bezpieczeństwo dostaw gazu i minimalizującej ryzyka zmienności cen zakupu.

d43yh85

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.
_ - Konsekwentnie obniżamy ceny dla swoich klientów – to już piąta z rzędu obniżka, dająca uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego o około 17% _ – mówi Henryk Mucha, Członek Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. - _ Spółka obniżyła po raz kolejny ceny sprzedawanego gazu pomimo znacznego wzrostu jego cen na Towarowej Giełdzie Energii w ostatnim czasie. Jest to możliwe dzięki stosowaniu rozważnej i dostosowanej do poszczególnych grup klientów strategii zakupowej, gwarantującej bezpieczeństwo dostaw gazu i minimalizującej ryzyka zmienności cen zakupu. _

d43yh85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43yh85