Trwa ładowanie...
d4lafnh
górnictwo

URE zatwierdził niższe ceny dla klientów PGNiG

Nowa stawka obowiązuje do końca roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
URE zatwierdził niższe ceny dla klientów PGNiG
(WP.PL, Fot: rhodesj / Flickr (CC BY 2.0))
d4lafnh

Będziemy mniej płacić za gaz. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził nową niższą taryfę. Dla blisko 6,8 mln gospodarstw domowych korzystających z usług PGNiG cena błękitnego paliwa zostanie obniżona o 1 proc.

Stawki opłat abonamentowych pozostały bez zmian. Nowa Taryfa Detaliczna będzie obowiązywać do 31 grudnia 2016 roku.

To trzeci spadek cen w tym roku. Poprzednie obniżki weszły w życie 1 stycznia oraz 1 kwietnia. Ceny gazu dla gospodarstw domowych i średniego biznesu podlegają regularnym obniżkom od 1 stycznia 2015 roku.

d4lafnh

- Konsekwentnie obniżamy ceny dla swoich klientów. To już piąta z rzędu obniżka, dająca uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego o około 17 proc. - mówi Henryk Mucha, członek zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. - Spółka obniżyła po raz kolejny ceny sprzedawanego gazu pomimo znacznego wzrostu jego cen na Towarowej Giełdzie Energii w ostatnim czasie. Jest to możliwe dzięki stosowaniu rozważnej i dostosowanej do poszczególnych grup klientów strategii zakupowej, gwarantującej bezpieczeństwo dostaw gazu i minimalizującej ryzyka zmienności cen zakupu.

PGNiG zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.
_ - Konsekwentnie obniżamy ceny dla swoich klientów – to już piąta z rzędu obniżka, dająca uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego o około 17% _ – mówi Henryk Mucha, Członek Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. - _ Spółka obniżyła po raz kolejny ceny sprzedawanego gazu pomimo znacznego wzrostu jego cen na Towarowej Giełdzie Energii w ostatnim czasie. Jest to możliwe dzięki stosowaniu rozważnej i dostosowanej do poszczególnych grup klientów strategii zakupowej, gwarantującej bezpieczeństwo dostaw gazu i minimalizującej ryzyka zmienności cen zakupu. _

d4lafnh

Podziel się opinią

Share
d4lafnh
d4lafnh