Trwa ładowanie...
d2wzgst

USA/Na Wall Street bez większych zmian

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian. Na Wall Street panuje niepewność związana z wynikiem referendum w Grecji.

Share
d2wzgst

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,16 proc. do 17 730,11 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,08 proc. do 5009,21 pkt. S&P 500 spadł o 0,03 proc. do 2076,76 pkt.

Rynek poznał najnowsze dane z rynku pracy. Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w czerwcu wzrosła o 223 tysięcy. Stopa bezrobocia w USA w czerwcu wyniosła 5,3 proc., wobec 5,5 proc. w maju.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,4 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 233 tys.

Wyraźnie słabsze od oczekiwań okazały się dane na temat wynagrodzeń godzinowych sugerujące utrzymującą się umiarkowaną presję na wzrost inflacji w gospodarce USA. Wskaźnik pozostał w czerwcu bez zmian mdm, wobec wzrostu o 0,2 proc. w maju po korekcie, i wzrost o 0,3 proc. przed korektą. Tutaj spodziewano się w czerwcu odczytu 0,2 proc.

d2wzgst

W czwartek podano również dane na temat nowych tygodniowych bezrobotnych. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek w USA w ubiegłym tygodniu wzrosła do 281 tys. z 271 tys. tydzień wcześniej. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 270 tys.

Rynek słabsze niż oczekiwano dane z rynku pracy zinterpretował jako argument za wstrzymywaniem się Rezerwy Federalnej od podwyżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach.

Od zakupów akcji powstrzymywała jednak inwestorów niepewność związana z wynikiem referendum w Grecji.

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst