Trwa ładowanie...
d2bzpeb
09-03-2016 23:10

USA/ Niewielkie wzrosty na Wall Street w oczekiwaniu na decyzje EBC

Środowa sesja na giełdach nowojorskich zakończyła się niewielkimi wzrostami w oczekiwaniu na decyzję EBC, która może obejmować zwiększenie stymulacji monetarnej. Wycenie indeksów giełdowych pomagały rosnące ceny ropy naftowej.

d2bzpeb
d2bzpeb

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia zyskał 0,21 proc. i wyniósł 17 000,36 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,51 proc. i wyniósł 1989,26 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,55 proc. do 4674,38 pkt.

Ze spółek zyskiwały koncerny paliwowe, którym pomagają rosnące ceny ropy naftowej. Tracił natomiast sektor biotechnologiczny.

W oczekiwaniu na posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) przez większą część sesji osłabiało się euro w stosunku do dolara. Kurs EUR/USD odbił jednak po południu w okolice 1,1 proc.

W czwartek EBC prawdopodobnie poluzuje politykę monetarną. Na rynku utrzymują się jednak obawy, że skala dodatkowej stymulacji może okazać się rozczarowująca, podobnie jak to było w grudniu, kiedy poprzednia decyzja EBC o modyfikacji stymulacji przełożyła się na czteroprocentowe umocnienie się euro w stosunku do dolara.

d2bzpeb

Ceny Brent ponownie przekroczyły poziom 40 USD za baryłkę, a notowaniom pomagają doniesienia o możliwości spotkania przedstawicieli producentów surowca. Reprezentanci państw zrzeszonych w OPEC, jak również producenci nie należący do tej organizacji, planują spotkanie w Moskwie 20 marca. Będzie na nim dyskutowany plan zamrożenia poziomów wydobycia - podała agencja informacyjna Al-Sabah powołując się na irackie źródła. Ministerstwo Energii Rosji oświadczyło jednak, że ani data, ani miejsce spotkania nie zostały jeszcze ustalone.

Zapasy ropy naftowej w USA zgodnie z oczekiwaniami wzrosły w ubiegłym tygodniu o 3,88 mln baryłek do 521,86 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). DoE podał też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 4,52 mln baryłek do 250,46 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 1,12 mln baryłek do 162,48 mln baryłek.

d2bzpeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bzpeb