Trwa ładowanie...
d4ji4wm
d4ji4wm

USA/Spadki na Wall Street

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Rynki analizują nowe sondaże z kampanii prezydenckiej oraz dane makro z gospodarki USA.
Share
d4ji4wm

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial spadł o 0,16 proc. do 17 930,67 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,92 proc. do 5058,41 pkt. S&P spadł o 0,44 proc. do 2088,66 pkt.

Przez większą część sesji na giełdach zmiany były minimalne, ale w końcówce notowań do głosu ponownie doszli sprzedający.

W tym tygodniu na rynkach dominuje niepewność spowodowana obawami o wynik wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Inwestorzy złapali w czwartek oddech w reakcji na doniesienia z kampanii wyborczej w USA. Dwa nowe sondaże wskazują na przewagę Hillary Clinton w wyścigu do Białego Domu.

d4ji4wm

Rynki czekają już na piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które mogą utwierdzić oczekiwania na wzrost kosztu pieniądza w USA jeszcze w tym roku. Konsensus Bloomberga zakłada wzrost liczby nowo utworzonych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym w październiku o 175 tys.

Inwestorzy z USA poznali w czwartek liczne dane makro.

In minus zaskoczył indeks aktywności w usługach ISM za X, który wyniósł 54,8 pkt, poniżej oczekiwań i w dół wobec odczytu z IX.

Wydajność pracowników w sektorach pozarolniczych wzrosła w USA w III kw. o 3,1 proc., wyraźnie powyżej oczekiwań.

Liczba zapowiadanych zwolnień w USA w październiku znalazła się na najniższym od 5 miesięcy poziomie.

Zamówienia przemyśle USA wzrosły mdm we wrześniu, a dane za sierpień zrewidowano w górę.

Liczba nowych bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w Stanach była najwyższa od 3 miesięcy.

d4ji4wm

Podziel się opinią

Share
d4ji4wm
d4ji4wm