Trwa ładowanie...
dy7oz2m
dy7oz2m
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Spadki na Wall Street

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami najważniejszych indeksów, m.in. indeksu S&P 500, który ma za sobą bardzo dobry okres.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy7oz2m

Indeks Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,42 proc. i wyniósł 18 517,2 pkt. S&P 500 spadł o 0,36 proc. i wyniósł 2 165,2 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,31 proc. do 5 073,9 pkt.

W ubiegłym tygodniu indeks S&P 500 wyszedł na swoje nowe historyczne maksima i na kolejnych sesjach poprawił je kilkakrotnie. W środę indeks ten zakończył sesję na poziomie 2 173 pkt., co jest jego aktualnym historycznym rekordem.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy, pozytywny wpływ na jego notowania ma Caterpillar. Na notowania indeksu negatywny wpływ ma natomiast tracący po publikacji raportu kwartalnego kurs Intela. Spółka podała wynik lepszy od oczekiwań na poziomie zysku netto, rozczarowała jednak przychodami.

dy7oz2m

Podziel się opinią

Share

dy7oz2m

dy7oz2m