Trwa ładowanie...
d3ptgx0
28-09-2016 23:50

USA/Wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami najważniejszych indeksów, m.in. wskutek wzrostu cen ropy naftowej po decyzji OPEC o ograniczeniu wydobycia.

d3ptgx0
d3ptgx0

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,61 proc. do 18 339,24 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,53 proc. do 2171,37 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,24 proc. do 5318,55 pkt.

W środę inwestorzy czekali na wyniki rozmów państw zrzeszonych w OPEC o ograniczeniu wydobycia ropy w celu stabilizacji cen na rynku. Gdy pojawiły się nieoficjalne informacje o osiągnięciu porozumienia w sprawie poziomu wydobycia, indeksy ruszyły w górę.

Agencja Reuters podała, że kraje OPEC osiągnęły porozumienie o ograniczeniu produkcji ropy w listopadzie. W efekcie zaczęła też drożeć ropa na amerykańskim rynku.

W centrum uwagi w Stanach znajdują się liczne wypowiedzi przedstawicieli amerykańskiej Rezerwy Federalnej, w tym jej przewodniczącej Janet Yellen.

Zdaniem Yellen, Fed będzie stopniowo rezygnował z obecnego poziomu akomodacji monetarnej. Dodała, iż nie ma z góry określonej daty na podwyżki stóp w USA.

Neel Kashkari, przewodniczący Fed z Minneapolis powiedział w środę, iż amerykańska gospodarka w najbliższym czasie nie ulegnie przegrzaniu.

d3ptgx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptgx0