Trwa ładowanie...

Uwaga na oszustów. Podszywają się pod PKO BP

Klienci banku PKO BP dostają podejrzane SMS-y - informuje portal rmf24.pl. Oszuści podszywający się pod bank przejmują konta klientów i wypłacają z nich pieniądze.

Share
Uwaga na oszustów. Podszywają się pod PKO BP
Źródło: Thinkstockphotos
d1xr1w2

Jak przykład portal przytacza historię pana Bernarda, mieszkańca Świętochłowic, który odebrał SMS o treści "Aby przeczytać wiadomość, kliknij na link poniżej i zaloguj się: http://64.235.39.124/ipko.pl/".

Po wejściu w link otworzyła się strona banku, bez żadnych dodatkowych informacji. Niebawem okazało się, że pan Bernard aktywował usługę iPKO. Choć natychmiast zadzwonił do banku i zablokował konto, złodzieje okazali się szybsi. Pieniądze z jego konta zostały wypłacone w Warszawie. Sprawą zajęła się już policja.

Bank PKO BP ostrzega, że należy bezwarunkowo ignorować SMS-y, w których znajduje się prośba o podanie poufnych danych klienta. Bank podkreśla, że nigdy nie prosi o przekazanie takich danych drogą SMS-ową.

Nie wolno ani odpowiadać na tego typu wiadomości, ani klikać na umieszczone w nich linki. Każde skorzystanie z otrzymanego adresu strony oznacza przekazanie oszustom poufnych danych i danie im dostępu do konta bankowego. Warto również poinformować centrum obsługi klienta o każdej podejrzanej wiadomości.

d1xr1w2

Podziel się opinią

Share
d1xr1w2
d1xr1w2