Trwa ładowanie...
diczibg

Visa Inc. sfinalizowała przejęcie Visa Europe

Warszawa, 21.06.2016 (ISBnews) -  Visa Inc. ogłosiła zakończenie przejęcia firmy Visa Europe Ltd., podała Visa. 

Share
diczibg

"Połączona, globalna firma dostarcza cyfrowe produkty płatnicze, usług i przetwarzania do ok. 17 100 klientów instytucji finansowych i partnerów, w ponad 40 mln placówek handlowych oraz 3 mld rachunków Visa na całym świecie. Karty wydawane pod marką Visa oraz produkty płatnicze stanowią około 6,8 biliona globalnego wolumenu płatności rocznie" - czytamy w komunikacie.

Rada dyrektorów Visa Inc. poinformowała również o powołaniu do swojego składu Gary'ego A. Hoffmana, dotychczasowego dyrektora i prezesa Visa Europe.

"Bardzo się cieszę mogąc uczestniczyć w nowym rozdziale w historii Visa. Dzięki połączeniu sił osiągającej bardzo dobre wyniki biznesowe Visa Europe z Visa Inc., nasi europejscy partnerzy uzyskają większe możliwości działania w oparciu o globalny zasięg, dostęp do dodatkowych innowacji oraz całą gamę rozwiązań niezbędnych do świadczenia usług o niezmiennie najwyższej jakości" - powiedział Hoffman, cytowany w komunikacie.

diczibg

Pod koniec kwietna Visa Inc. ogłosiła, że w odpowiedzi na uwagi Komisji Europejskiej, osiągnęła wstępne porozumienie z Visa Europe, zmieniające warunki ich wcześniejszej umowy dotyczącej przejęcia Visa Europe przez Visa Inc. w taki sposób, żeby usunąć z niej część wypłacanego w ramach transakcji wynagrodzenia związaną z przyszłymi wynikami finansowymi (ang. earn-out). Pozostałe postanowienia umowy połączeniowej pozostają niezmienione.

W miejsce odroczonej płatności typu earn-out kwota wypłacana w gotówce zostanie zwiększona do wysokości 1,87 mld euro, z czego 750 mln euro będzie płatne w chwili zamknięcia transakcji, a 1 mld euro po upływie trzech lat od zamknięcia transakcji, wraz z odsetkami w wysokości 112 mln euro według łącznej stopy rocznej w wysokości 4% p.a.

Wówczas Visa podała, że sfinalizowanie transakcji może ono nastąpić po zakończeniu trzeciego kwartału roku sprawozdawczego Visa Inc.

Visa Europe to organizacja zajmująca się technologiami płatniczymi, stanowi własność instytucji członkowskich - banków oraz innych firm świadczących usługi płatnicze z 38 krajów, które sprawują nadzór nad jej zarządem. Instytucje członkowskie Visa Europe zajmują się wydawnictwem kart płatniczych i świadczeniem usług akceptacji kart na rzecz detalistów, a także ustalają poziom opłat pobieranych od użytkowników kart i punktów usługowo-handlowych. Visa Europe jest również największym w Europie dostawcą usług przetwarzania danych transakcji, który obsługuje ponad 18 mld transakcji rocznie.

Visa Europe współpracuje z Visa Inc. na rzecz wzajemnej globalnej akceptacji na obszarze ponad 200 krajów i terytoriów.

(ISBnews)

diczibg

Podziel się opinią

Share
diczibg
diczibg