Trwa ładowanie...
d1ltpb7

Vistula Group wyśle jubilerski W.Kruk na GPW w przyszłym roku

Warszawa, 11.02.2015 (ISBnews) - Vistula Group chce, żeby sieć jubilerska W.Kruk rozwijała się w tempie 5-6 salonów rocznie w podstawowym scenariuszu i nawet do 15 salonów rocznie po planowanej ofercie publicznej i wejściu na GPW w 2016 roku, poinformował agencję ISBnews prezes Grzegorz Pilch.

Share
d1ltpb7

"Realizujemy projekt wydzielenia W.Kruk do osobnej spółki i docelowo wprowadzenia jej na GPW w celu pozyskania kapitału na rozwój. Obecnie finalizujemy kwestię refinansowania obligacji kredytem, którego ostateczna wysokość będzie proporcjonalna do generowanego cash flow. Liczę, że kwestię pozyskania kredytu zamkniemy w marcu i wtedy dokonamy wcześniejszego wykupu obligacji" - powiedział ISBnews Pilch.

Według jego słów, grupa jest formalnie gotowa do wprowadzenia W.Kruk na giełdę, ale proces refinansowania przedłużył się na bieżący rok.

"Chcemy wyjść z W.Kruk do inwestorów na pełnych rocznych danych finansowych, stąd odroczenie na 2016 debiutu" - powiedział prezes Vistula Group.

d1ltpb7

Jak zaznaczył, W.Kruk generuje dodatni cash flow i dodał, że nadal widzi potencjał do poprawy efektywności i rozwoju sieci.

"Upatrujemy szansy w rozwoju sieci W.Kruk w miastach z ok. 100 tys. mieszkańców. Na koniec 2014 roku sieć W.Kruk stanowiła 85 sklepów. W zwykłym tempie chcemy otwierać 5-6 nowych rocznie; w szybkim tempie, czyli po debiucie giełdowym w 2016 rozwój byłby przyspieszony do 15 nowych salonów rocznie. Przy zewnętrznym kapitale rozwój w centrach handlowych właśnie w mniejszych ośrodkach" - podkreślił Pilch.

Vistula Group S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Od 2000 r. podstawą strategii spółki jest koncentracja wokół funkcji "operatora" marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d1ltpb7

Podziel się opinią

Share
d1ltpb7
d1ltpb7