Trwa ładowanie...
d3oldwj

Vistula porozumiała się ws. spłaty wierzytelności

26.07. Warszawa (PAP) - Vistula podpisała porozumienia dotyczące wierzytelności - poinformowała spółka w komunikacie. Na potrzeby finansowania transakcji objętych umowami wyemituje...

Share
d3oldwj

26.07. Warszawa (PAP) - Vistula podpisała porozumienia dotyczące wierzytelności - poinformowała spółka w komunikacie. Na potrzeby finansowania transakcji objętych umowami wyemituje akcje serii M i obligacje o wartości 140 mln zł.

Odzieżowa firma podpisała z Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym warunkową ugodę dotyczącą jej wierzytelności, wśród których jest kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Bank Polska o wartości 6,46 mln zł, linia odnawialna z BNP Paribas Bank Polska o wartości 125,4 mln zł i kredyt nieodnawialny z BNP Paribas Fortis o wartości 23,1 mln zł.

Fundusz nabędzie wierzytelności przysługujące wierzycielom wobec spółki. Wśród warunków zawieszających jest "zapłata kwoty 114.902 tys. zł w terminie do dnia 14 sierpnia 2013 roku".

W ramach umowy fundusz umorzy pozostałą część wierzytelności.

d3oldwj

Jednocześnie BNP Paribas Bank Polska poinformował w komunikacie, że zawarł wraz z BNP Paribas Fortis warunkową umowę sprzedaży wierzytelności należnych mu od Vistuli, o wartości nominalnej 141 mln zł, Niestandaryzowanemu Sekurytyzacyjnemu Funduszowi Inwestycyjnemu Zamkniętemu oraz Forum XI Funduszowi Inwestycyjnemu Zamkniętemu.

"Realizacja umowy w zakresie dotyczącym banku zależy od ziszczenia się szeregu warunków zawieszających, w tym w szczególności zapłaty przez fundusze na rzecz banku ceny w wysokości około 103 mln zł. Ziszczenie się warunków zawieszających planowane jest w terminie do dnia 14 sierpnia 2013 roku" - poinformował bank.

Bank zaznaczył, że jeśli umowa zostanie zrealizowana, poziom skonsolidowanego wskaźnika kredytów nieregularnych "znacząco się poprawi".

Vistula zawarła też ugodę z Fortis Lease Polska, na mocy której Fortis umorzy część wierzytelności, której łączna wartość wynosi 2,97 mln zł. Do spłaty spółce zostałoby jedynie 1,87 mln zł.

d3oldwj

Z kolei umowa z BNP Paribas Bank Polska zakłada, że firma zapłaci mu 500 tys. zł, w zamian za co wierzyciel umorzy pozostałą część wierzytelności, której łączna wartość to 11,2 mln zł.

"Spółka zamierza pozyskać finansowanie dla celów powyższych transakcji ze środków pochodzących z emisji nowych akcji serii M (...) oraz ze środków pochodzących z planowanej emisji obligacji serii D o wartości nominalnej do 140.000 tys. zł" - napisano w raporcie. (PAP)

morb/ jtt/

d3oldwj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oldwj
d3oldwj