Trwa ładowanie...
d2piwfl

Vistula porozumiała się z Fortis Bankiem, kredyt ma spłacić do 2018 roku (opis)

29.7.Warszawa (PAP) - Vistula Group porozumiała się z Fortis Bankiem, kwotę główną kredytu w wysokości 198,4 mln zł spółka ma spłacić do 5 stycznia 2018 roku - podała spółka w...

Share
d2piwfl

29.7.Warszawa (PAP) - Vistula Group porozumiała się z Fortis Bankiem, kwotę główną kredytu w wysokości 198,4 mln zł spółka ma spłacić do 5 stycznia 2018 roku - podała spółka w komunikacie.

50 mln zł Vistula ma spłacić do 5 stycznia 2012 roku, a kwotę 4,2 mln euro do 5 stycznia 2018 roku.

Warunkiem jest uzyskanie do 29 lipca zgody od WZA spółki na ustanowienie zastawów rejestrowych na przedsiębiorstwie spółki oraz na przedsiębiorstwie spółki, z wyłączeniem rzeczy i praw spółki, na których zostały ustanowione zastawy rejestrowe na rzecz BZ WBK - na zabezpieczenie wierzytelności Fortis Banku.

d2piwfl

Fortis Bank obejmie akcje nowej emisji w podwyższonym kapitale spółki.

W czerwcu akcjonariusze Vistuli zdecydowali o przeprowadzeniu emisji akcji skierowanej do Fortis Banku w ramach subskrypcji prywatnej.

Spółka wyemituje 8.247.423 akcji serii I po 4,85 zł za akcję, czyli wartość emisji wyniesie ok. 40 mln zł.

"Ponadto na podstawie przedmiotowej umowy zmieniającej spółka zobowiązana jest do ustanowienia lub zapewnienia ustanowienia zabezpieczeń w postaci zastawów rejestrowych na przedsiębiorstwie, na zapasach spółki, udziałach w spółkach zależnych Trend Fashion Sp., Wólczanka Production 3 oraz na akcjach DCG, na znakach towarowych spółki oraz na znakach towarowych należących do DCG, weksli gwarancyjnych z deklaracjami wekslowymi, oświadczeń o poddaniu się egzekucji, hipotek kaucyjnych na nieruchomościach spółki, umowy czasowego ograniczenia zbywania akcji" - napisano w komunikacie. (PAP)

pel/ gor/

d2piwfl

Podziel się opinią

Share
d2piwfl
d2piwfl