Trwa ładowanie...
d4hu5da
30-09-2016 13:22

Vivid Games spokojne o selekcję łącznie 5 gier do wydania w przyszłym roku

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Vivid Games nie widzi ryzyka dla procesu wyselekcjonowania na przyszły rok 5 projektów wydawniczych, poinformował ISBnews prezes Remigiusz Kościelny.

d4hu5da
d4hu5da

"Rozmowy trwają, niedługo będziemy mogli poinformować o planach. Program wydawniczy nabiera znaczenia, prowadzimy waluację projektów. Nie widzimy ryzyka, żeby nie mieć łącznie 5 wybranych projektów wydawniczych na przyszły rok. Jako wydawca mamy przewagę rynkową, ponieważ mamy know how, jak eksploatować tytuł przez dłuższy czas" - powiedział ISBnews Kościelny podczas uroczystości debiutu spółki na rynku głównym GPW.

Vivid ma już wybrane tytuły na 2 przyszły rok. W efekcie harmonogram publikacji gier zakłada "Heroes of Nox" w IV kwartale 2016 r., "Metal Fist: Urban Domination" i "Prime Time Rush" w I kwartale 2017 r.

Tymczasem, jeśli chodzi o sztandarowe IP spółki - "Real Boxing" - prezes wskazał, że po wrześniowej aktualizacji gry, jeszcze 2 kolejne pojawią się do końca tego roku. Wskazał, że monetyzacja marki się poprawia.

W kwestii projektów rozszerzonej rzeczywistości (AR) Kościelny uważa, że warto obserwować jego rozwój, ze względu na ewentualny potencjał monetyzacyjny. W kwestii wirtualnej rzeczywistości (VR) prezes ocenia, że przez kolejne kilka lat segment ten będzie w fazie testowej możliwości biznesowych z nim związanych.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Dziś Vivid Games zadebiutował na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d4hu5da
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hu5da