Trwa ładowanie...
d1wxozo

Vivid Games zdywersyfikuje przychody przez wydawanie gier innych producentów

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Vivid Games uruchomiło autorską platformę publikacji gier zewnętrznych producentów pod nazwą Vivid Games Publishing. To kolejny etap realizacji strategii, który ma zapewnić spółce "dynamiczny wzrost skali działalności oraz dywersyfikację portfela produktów", poinformował prezes Remigiusz Kościelny. Pierwsze tytuły trafią na rynek już w przyszłym roku.

Share
d1wxozo

"Wydawanie gier mobilnych zewnętrznych producentów jest naturalnym krokiem naszego rozwoju i jednocześnie silnie uzasadnionym biznesowo rozszerzeniem działalności spółki. Notujemy liczne sukcesy związane z publikacją i marketingiem tytułów własnych. Wprowadzenie na rynek kilku takich gier rocznie pomoże nam rozwijać się dużo szybciej" - powiedział Kościelny, cytowany w komunikacie.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia z zakresu produkcji i promocji, Vivid Games powołało do życia program umożliwiający zewnętrznym producentom dostęp do rynku, skuteczną promocję i monetyzację, swoich produktów, podano w komunikacie.

"W ramach działalności programu, zewnętrzni producenci uzyskają dostęp do autorskich technologii: multi-platformowego silnika rozgrywek wieloosobowych, systemu dostarczania treści, jak również wiedzy oraz sprawdzonych rozwiązań z zakresu produkcji, analityki i monetyzacji. Program obejmie również kompleksowe działania promocyjne w kanałach dystrybucji, produkcję materiałów marketingowych, pozyskanie użytkowników, zarządzanie i wsparcie społeczności" - czytamy dalej.

d1wxozo

"Poszukujemy gier free-to-play przeznaczonych dla graczy mid-core. Vivid Games jest w stanie zapewnić niezbędne zaplecze, jak również zaangażować się w finansowanie. Dzięki temu oraz dzięki możliwości połączenia ze światowej klasy licencjami IP możemy zmultiplikować potencjał sprzedażowy każdego produktu" - wskazał prezes Vivid Games.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Jest jednym z najnowocześniejszych, niezależnych studiów deweloperskich w Europie. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". W czerwcu 2012 r. Vivid Games zadebiutował na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d1wxozo

Podziel się opinią

Share
d1wxozo
d1wxozo