Trwa ładowanie...
de93tkl

Vivus będzie oferował pożyczki w sieci sprzedaży Ruch

Warszawa, 13.04.2015 (ISBnews) - Vivus Finance i Ruch, po zakończonym programie pilotażowym, rozpoczęły współpracę, poinformowała dyrektor zarządzająca Vivus Finance, Beata Szwankowska. Oferta pożyczkowa Vivusa w najbliższym czasie będzie dostępna w całej sieci sprzedaży Ruchu. Dzięki sprzedaży w kioskach Ruch i sieciach brokerskich pożyczkodawca chciałby docelowo zdobyć połowę ?naziemnego" rynku krótkoterminowych pożyczek gotówkowych.

Share
de93tkl

"Współpraca z siecią Ruch otwiera dostęp do oferty Vivusa całkiem nowej grupie klientów. Oferta finansowa, szczególnie poza dużymi miastami, jest traktowana nadal bardzo relacyjnie. Klienci wolą pójść do saloniku, który znają od lat niż wypełnić wniosek online" - powiedziała Szwankowska, cytowana w komunikacie.

Wskazała, że na potrzeby współpracy z Ruchem zaprojektowano całkiem nowy proces sprzedaży, tzw. ?startery pożyczkowe".

"Jego bardzo ważnym elementem jest to, że klient może bez żadnych zobowiązań zabrać umowę do domu, przeczytać i wrócić z nią kiedy chce. Dzięki zdefiniowanym kwotom i terminom mogliśmy maksymalnie uprościć jej treść" - dodała dyrektor zarządzająca Vivus Finance.

de93tkl

"Ruch to nie tylko punkty, w których klient kupuje prasę, odbiera paczki, czy płaci za rachunki. To sieć mini centrów usług. Możliwość zaciągnięcia pożyczki w kiosku jest kolejną nowością, którą wprowadzamy by nasi klienci mogli w jednym miejscu zrealizować jak najwięcej swoich potrzeb. Co istotne, zawsze bardzo uważnie dobieramy partnerów, z którymi współpracujemy. Dlatego też usługi pożyczkowe realizujemy z Vivusem, liderem rynku, który oprócz oferowania atrakcyjnej oferty, przykłada dużą wagę do standardów etycznych, a nawet je wyznacza" - zaznaczył wiceprezes Ruchu Dariusz Stolarczyk, cytowany w komunikacie.

Dzięki sprzedaży w kioskach Ruch i sieciach brokerskich pożyczkodawca chciałby docelowo zdobyć połowę ?naziemnego" rynku krótkoterminowych pożyczek gotówkowych.

"Cały rynek firm pożyczkowych szacowany jest na około 4,5 mld zł. Sprzedaż jest podzielona mniej więcej równo pomiędzy Internet i sprzedaż naziemną. Z 2,2 mld zł sprzedaży tradycyjnej 1 mld przypada na pożyczki krótkoterminowe. Łącząc naszą ofertę, która jest obecnie najlepsza na rynku i tak silnego partnera jakim jest Ruch chcielibyśmy docelowo zająć połowę rynku, czyli dojść do sprzedaży na poziomie 500 mln rocznie" - podsumowała Szwankowska.

Vivus Finance należy do grupy 4finance Group, która udziela krótkoterminowych pożyczek przez internet w 15 krajach (oprócz Polski m.in. w Danii,Szwecji, Hiszpanii i Rosji). Na polskim rynku marka Vivus jest obecna od lipca 2012 r.

(ISBnews)

de93tkl

Podziel się opinią

Share
de93tkl
de93tkl