Trwa ładowanie...

W.Brytania: 4 główne banki zgodziły się na obniżenie premii

Po wielotygodniowych rozmowach z rządem cztery główne brytyjskie banki komercyjne zgodziły się wypłacić niższe premie swym pracownikom kierowniczym oraz zwiększyć wolumen kredytów dla gospodarki - poinformował w środę minister finansów George Osborne.

W.Brytania: 4 główne banki zgodziły się na obniżenie premiiŹródło: Jupiterimages
d1xhjh7
d1xhjh7

Dodał on, że na mocy zawartego porozumienia banki Barclays, RBS, Lloyds i HSBC będą także płacić wyższe podatki i zapewnią większą przejrzystość w sprawie wypłacanych premii.

Porozumienie ma złagodzić społeczne wzburzenie tym, że wsparte w trakcie kryzysu pieniędzmi podatników banki nie zrezygnowały z sowitych premii dla swego personelu menedżerskiego.

Według Osborne'a, porozumienie, znane jako Projekt Merlin, przewiduje, że w bieżącym roku główne brytyjskie banki pożyczą biznesowi około 190 mld funtów zamiast poprzednich 179 mld. Banki zgodziły się również uzależnić wysokość premii dla członków swych zarządów od łącznych kwot kredytów dla małych i średnich firm.

Urzeczywistnianie Projektu Merlin stawało kilka razy w miejscu z powodu zastrzeżeń banków, że narzucone im nadmierne ograniczenia zaszkodzą pozycji Londynu jako centrum globalnych operacji finansowych.

"Na wypadek gdyby banki nie dotrzymały swych obietnic rząd rezerwuje sobie prawo powrócenia do tej kwestii i podjęcia dalszych przedsięwzięć" - powiedział na forum parlamentu Osborne.

d1xhjh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xhjh7