Trwa ładowanie...
oprac. Anna Frankowska
24-03-2017 04:11

W centrach handlowych urzędnicy pomogą wypełnić PIT

W piątek i w sobotę (24 i 25 marca) podatnicy będą mogli wypełnić swoje deklaracje pod okiem specjalistów. I to podczas weekendowych zakupów.

W centrach handlowych urzędnicy pomogą wypełnić PITŹródło: Fotolia, fot: shutterfil77
d1ofeae
d1ofeae

W piątek i sobotę (24 i 25 marca) w centrach handlowych urzędnicy będą pomagali rozliczyć się z fiskusem. Akcja ma zasięg ogólnopolski. W 93 centrach handlowych w całej Polsce pojawią się stanowiska fiskusa.Urzędnicy doradzą, jak poprawnie rozliczyć podatki.

Od 12:00 do 20:00 pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie. Podkreślają też, że w centrach handlowych nie będą przyjmowane zeznania podatkowe PIT w formie papierowej.

Zwykle z fiskusem trzeba się rozliczyć do końca kwietnia. Paweł Jurek z Ministerstwa Finansów podkreśla, że w tym roku podatnicy mają trochę więcej czasu, bo PIT można wysłać do 2 maja. Jest to spowodowane układem kalendarza - ostatni kwietnia przypada w dzień wolny od pracy.

Akcja odbędzie się w 93 centrach w 72 miastach w Polsce. Dokładne informacje o miejscach, gdzie można spotkać urzędników są dostępne na stronach internetowych urzędów skarbowych.

d1ofeae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ofeae