Trwa ładowanie...
chiny
16-10-2015 08:30

W Chinach najnowocześniejsze bankomaty. Rozpoznają twarz klienta

Po podejściu do maszyny i podaniu numeru identyfikacyjnego automat wykonuje zdjęcie, a następnie porównuje go z tym, które klient pozostawił w bankowej bazie danych.

W Chinach najnowocześniejsze bankomaty. Rozpoznają twarz klientaŹródło: Fotolia
d3sic3d
d3sic3d

Wypłata gotówki z bankomatu bez karty? Nowatorskie rozwiązanie wprowadził jeden z chińskich banków. Urządzenia wypłacające pieniądze rozpoznają twarze klientów.

Chiński Bank Handlowy w 9 bankomatach znajdujących się na terenie portowej metropolii Shenzhen zainstalował specjalne oprogramowanie, dzięki któremu gotówkę można wypłacać bez konieczności posiadania karty bankomatowej. Bankomaty wyposażono w system identyfikacji twarzy. Po podejściu do maszyny i podaniu numeru identyfikacyjnego automat wykonuje zdjęcie, a następnie porównuje go z tym, które klient pozostawił w bankowej bazie danych.

Żeby zapobiec ewentualnym oszustwom, prócz zdjęcia wymagany jest też numer telefonu oraz tzw. PIN. Jeśli testy urządzenia zakończą się sukcesem, Chiński Banki Handlowy planuje włączenie oprogramowania rozpoznającego twarz do całej sieci 12 000 bankomatów tego banku na terenie Chin.

d3sic3d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sic3d