Trwa ładowanie...
d4mg85y

W ciągu ostatniego roku próbowano wyłudzić blisko pół miliarda złotych

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przy pomocy skradzionych dokumentów próbowano wyłudzić blisko 8 tysięcy kredytów na kwotę zbliżoną do pół miliarda złotych.
Share
W ciągu ostatniego roku próbowano wyłudzić blisko pół miliarda złotych
Źródło: © Minerva Studio - Fotolia.com
d4mg85y

Z 18 raportu InfoDOK opublikowanego przez Związek Banków Polskich wynika, że w II kwartale zastrzeżono prawie 33 tysiące dokumentów.

Grzegorz Kondek koordynator kampanii informacyjnej Systemu Dokumenty Zastrzeżone zaznacza, że to 15 procent więcej niż w tym samym czasie roku ubiegłego, co jest 3 wynikiem od początku badania, czyli od 2008 roku.

W ostatnim kwartale największa kwota, którą próbowano wyłudzić to 24 milionów złotych. Do tej pory najwyższa kwota to 25 milionów złotych. Średnio złodzieje próbowali wyłudzić 23 tysiące złotych.

ZBP przypomina, że każde utracone prawo jazdy, dowód, paszport powinniśmy jak najszybciej zastrzec w banku. Informacja o skradzionym bądź zagubionym dokumencie zastrzeżonym w jednej placówce, dzięki systemowi DZ, natychmiast trafia do wszystkich innych banków oraz firm i instytucji uczestniczących w programie.

d4mg85y

Podziel się opinią

Share
d4mg85y
d4mg85y