Trwa ładowanie...

W czwartek opinia komisji finansów ws. 0,5 mld zł z Funduszu Pracy

Sejmowa komisja finansów publicznych zaopiniuje wniosek ministra
pracy i polityki społecznej o przekazanie 500 mln zł z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem

W czwartek opinia komisji finansów ws. 0,5 mld zł z Funduszu PracyŹródło: newspix.pl
d48gwig
d48gwig

W czwartek sejmowa komisja finansów publicznych zaopiniuje wniosek ministra pracy i polityki społecznej o przekazanie 500 mln zł z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem - poinformowano PAP w sekretariacie komisji.

W ubiegłym tygodniu poinformowano, że minister finansów Jacek Rostowski zgodził się na uruchomienie 500 mln zł z Funduszu Pracy, o co wnioskował szef Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Aby pieniądze zostały przekazane na aktywizację bezrobotnych - jak chce MPiPS - potrzebna jest jeszcze pozytywna opinia sejmowej komisji finansów.

Resort pracy chce, by 500 mln zł z FP uruchomiono jeszcze w sierpniu. Według ministerstwa pozwoli to utrzymać bezrobocie na koniec roku poniżej 13 proc.

d48gwig

"Te pieniądze są bardzo potrzebne w tym momencie na rynku pracy" - mówił niedawno Kosiniak-Kamysz. Wskazał, że uruchomienie tych środków pozwoli na zaktywizowanie około 80 tys. osób. Zaznaczył, że duża część pieniędzy zostanie przeznaczona na wsparcie osób do 30. roku życia.

Wniosek o uruchomienie dodatkowych 500 mln zł z Funduszu Pracy na walkę z bezrobociem minister pracy złożył do szefa resortu finansów na początku lipca.

d48gwig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48gwig