Trwa ładowanie...

W górach też drożyzna. Klientka pokazuje rachunek z Zakopanego

Nawet ponad 250 zł płacili nasi czytelnicy za obiady dla dwóch osób w popularnych nadmorskich kurortach. A jak jest w tym roku w górach? - Kupiliśmy dwie kawy i dwa gofry na Krupówkach. Rachunek? Równo 60 zł - opowiada pani Sylwia.

Share
W górach też drożyzna. Klientka pokazuje rachunek z Zakopanego
Źródło: Flickr, CC BY 2.0
dvlw7qf

Klienci nadmorskich restauracji wyjątkowo chętnie dzielą się w ostatnich tygodniach rachunkami. Zdarzają się nawet paragony na ponad 250 zł.

Jak informuję nas przez platformę dziejesie.wp.pl pani Sylwia, w górach z cenami nie jest lepiej. Z partnerem wybrała się niedawno na Krupówki - główną ulicę handlową Zakopanego.

dziejesie.wp.pl
Źródło: dziejesie.wp.pl, fot: WP

Rolnicy a sklepy. "Najwięcej marży zostaje w supermarketach". Obejrzyj wideo:

Czytaj też: <a href="https://finanse.wp.pl/obiad-w-nadmorskiej-smazalni-ryb-za-200-zl-ceny-sa-z-kosmosu-a-bedzie-jeszcze-drozej-6521691820546177a" target="_blank">Obiad w nadmorskiej smażalni ryb za 200 zł. "Ceny są z kosmosu, a będzie jeszcze drożej"</a>

Zamówili dwie kawy - americano doppio i latte macchiato oraz dwa gofry. Pierwsza kawa kosztowała 14 zł, druga - 17 zł. Gofry kosztowały natomiast 8 zł każdy. Do tego trzeba było dopłacić za bitą śmietanę - łącznie 10 zł.

dvlw7qf

Jak ceny kaw z zakopiańskiej kawiarni mają się do cen w sieciówkach w dużych miastach? Wiele zależy oczywiście od lokalizacji oraz od rozmiaru kawy, jednak na przykład ceny latte macchiato zaczynają się w sieciowych kawiarniach od 12-13 zł.

Restauratorzy, którzy działają w turystycznych miejscowościach, różnie tłumaczą wysokie ceny. Jedni wskazują, że "przy rosnących kosztach inaczej po prostu się nie da". I mówią o wysokich rachunkach za prąd oraz podatkach. Inni jednak przyznają, że są tacy przedsiębiorcy, którzy po prostu wykorzystują sytuację i sztucznie zawyżają ceny.

Zjadłeś absurdalnie drogi obiad nad morzem czy w górach? A może wręcz przeciwnie - jesteś bardzo zadowolony z dania i z obsługi? Napisz do nas poprzez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dvlw7qf

Podziel się opinią

Share
dvlw7qf
dvlw7qf