Trwa ładowanie...
d2qrtvd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W kasie MEN brakuje pieniędzy na "książki marzeń dla szkół

"Książki naszych marzeń" to prowadzony przez resort edukacji program dofinansowania zakupów nowości do bibliotek szkolnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W kasie MEN brakuje pieniędzy na "książki marzeń dla szkół
(Fot: Jacek Bereźnicki)
d2qrtvd

Z 20 mln zł, które MEN chciało przeznaczyć na dofinansowanie bibliotek szkolnych, w kasie resortu pozostanie co czwarta złotówka - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Książki naszych marzeń" to prowadzony przez resort edukacji program dofinansowania zakupów nowości do bibliotek szkolnych. Rząd przyznał na jego realizację 20 mln zł. Ze wstępnych danych, które zgromadziło MEN, wynika jednak, że 5 mln zł z tej kwoty zostanie w kasie resortu.

Do programu zgłosiło się 10 tys. z prawie 13 tys. uprawnionych do udziału w nim szkół. Rekordzistą jest Mazowsze - z 1,5 tys. szkół wnioski o pieniądze z programu wypełniło 87 proc. Łącznie może tam powędrować 2,1 mln zł. Na drugim końcu skali jest województwo pomorskie. W programie weźmie tam udział 68 proc. placówek.

Anna Wietrzyk ze śląskiego kuratorium oświaty przewiduje, że liczby mogą się jeszcze minimalnie zmienić. Pracownicy kuratorium nieustannie poprawiają wnioski złożone przez dyrektorów szkół. - Jest w nich dużo błędów. Staramy się je odsyłać z prośbą o poprawki - zaznacza Anna Wietrzyk.

d2qrtvd

Podziel się opinią

Share
d2qrtvd
d2qrtvd