Trwa ładowanie...
d2ree0e

W Krakowie powstaną dwa 300 metrowe wieżowce?

Dwa ponad 300-metrowe wieżowce chce wybudować w Krakowie jedna z firm - ujawnia "Dziennik Polski".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Krakowie powstaną dwa 300 metrowe wieżowce?
(Jupiterimages)
d2ree0e

Projekt katowickiego architekta Arkadiusza Nagięcia okazał się przebojem krakowskiego stoiska podczas targów nieruchomości w Cannes. Inwestor chce wybudować olbrzymi kompleks, złożony m.in. z dwu 311-metrowych wież, które pomieszczą biura i powierzchnie usługowe. Na ostatnich piętrach mają znaleźć się apartamenty. Koszt budowy samych wysokościowców szacowany jest na 2,5 miliarda złotych.

Inwestor ma dziesięciohektarową działkę leżącą przy ulicy Skotnickiej, u zbiegu z autostradą A4. Teren położony jest około dziewięciu km od centrum Krakowa. Ma dobre położenie komunikacyjne, przy autostradzie, daleko od lotniska. Idealny na drapacze chmur.

Obecnie najwyższy budynek w Europie znajduje się w Moskwie. Liczy 306 m wysokości. Architekt poszukiwał na targach inwestorów zainteresowanych jego koncepcją. Na razie nie ma jednak żadnych pozwoleń na realizację tak dużego przedsięwzięcia.

Studium zagospodarowania nie pozwala na budowanie w Krakowie bardzo wysokich gmachów. Pierwotnie planowano wyznaczenie strefy drapaczy chmur w dzielnicy Zabłocie. Wywołało to jednak spore protesty społeczne, więc wycofano się z tej koncepcji.

Toczy się jednak dyskusja, czy w mieście powinny zostać wyznaczone strefy przeznaczone pod wysokościowce.

d2ree0e

Podziel się opinią

Share
d2ree0e
d2ree0e