Trwa ładowanie...
d3jcat0
firma

W kryzysie Amerykanie lepiej oceniają korporacje

Zszargana przez kryzys reputacja amerykańskich korporacji w tym roku nieco się poprawiła, ale wciąż aż 81 proc. Amerykanów ma o nich niskie mniemanie. Najbardziej pochlebnie wyrażają się o holdingu Berkshire Hathaway słynnego inwestora Warrena Buffeta.

Share
d3jcat0

Zszargana przez kryzys reputacja amerykańskich korporacji w tym roku nieco się poprawiła, ale wciąż aż 81% Amerykanów ma o nich niskie mniemanie. Najbardziej pochlebnie wyrażają się o holdingu Berkshire Hathaway słynnego inwestora Warrena Buffeta.

W ubiegłym roku aż 88% ankietowanych przez ośrodek sondażowy Harris Interactive było zdania, że amerykańskie spółki mają "fatalną" lub "niedobrą" reputację. W tym roku liczba ta spadła do 81% - podała agencja Reutera. Odsetek ten był najniższy w 2004 r., gdy wynosił 68 proc.

Opinie na temat 60 najbardziej rozpoznawalnych korporacji Harris zbiera od 2002 r. W tym celu prosi respondentów (w tym roku było ich blisko 30 tys.) o ocenę sześciu aspektów spółek: kierownictwa, wyników finansowych, środowiska pracy, emocjonalnej atrakcyjności, odpowiedzialności społecznej, oraz jakości produktów lub usług.

d3jcat0

Fundusz Berkshire Hathaway w ub.r. uplasował się dopiero na 11. miejscu. Drugie miejsce zajął producent dóbr konsumpcyjnych Johnson & Johnson, który był liderem rankingu w ubiegłym roku, trzecie zaś operator przeglądarki internetowej Google, który rok temu był drugi. Pierwszą piątkę najbardziej podziwianych spółek zamykają koncern wielobranżowy 3M oraz producent chemii gospodarczej SC Johnson & Son.

Najgorszą opinię Amerykanie mają o instytucjach finansowych, z których większość przetrwała kryzys wyłącznie dzięki rządowej pomocy. Najniżej w rankingu uplasował się kredytodawca Freddie Mac, wyżej zaś kolejno: American International Group, Fannie Mae, Citigroup i Goldman Sachs.

d3jcat0

Podziel się opinią

Share
d3jcat0
d3jcat0