Trwa ładowanie...
d47017h

W lipcu do TFI napłynęło 458,8 mln zł nowych środków - Analizy Online

17.08. Warszawa (PAP) - Sprzedaż netto w TFI wyniosła w lipcu 458,8 mln zł, większość środków płynęła do funduszy gotówkowych i pieniężnych - wynika z raportu Analiz Online i Izby...

d47017h

17.08. Warszawa (PAP) - Sprzedaż netto w TFI wyniosła w lipcu 458,8 mln zł, większość środków płynęła do funduszy gotówkowych i pieniężnych - wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

"Po miesiącu przerwy, w którym fundusze inwestycyjne odnotowały odpływ środków netto, w lipcu znów mieliśmy do czynienia z napływem nowego kapitału. Wartość salda wpłat i wypłat okazała się jednak niezbyt wysoka. Według rzeczywistych danych pochodzących z 366 monitorowanych funduszy saldo sprzedaży wyniosło plus 458,8 mln zł z uwzględnieniem środków zaangażowanych w konwersję jednostek uczestnictwa" - napisano w raporcie.

"W sumie od początku roku krajowe fundusze inwestycyjne pozyskały 6,3 mld zł nowego kapitału" - dodano.

Na początku sierpnia Analizy Online wstępnie szacowały napływ środków do TFI w lipcu na 600-650 mln zł.

d47017h

Inwestorzy najczęściej wybierali fundusze gotówkowe i pieniężne.

"Dodatni wynik sprzedaży nie byłby możliwy gdyby nie środki pozyskane przez fundusze pieniężne i gotówkowe. Po jednym słabszym miesiącu, zdystansowały one pozostałe segmenty, przyciągając 461,1 mln zł nowego kapitału (+3,7 mld zł od początku roku)" - napisano.

"Kolejny miesiąc z rzędu napływ środków odnotowały również fundusze akcyjne, które pozyskały w sumie 23,8 mln zł. Tym razem większym zainteresowaniem cieszyły się fundusze lokujące aktywa w spółki małe i średnie (+22,9 mln zł), podczas gdy fundusze akcji uniwersalne pozyskały 10,6 mln zł, a sektorowe odnotowały odpływ rzędu 9,7 mln zł" - dodano. (PAP)

jru/ asa/

d47017h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47017h