Trwa ładowanie...
d3psav4

W maju saldo napływu środków do TFI wyniosło 2,4 mln zł - Analizy Online

15.06. Warszawa (PAP) - Sprzedaż netto w TFI wyniosła w maju 2,4 mln zł. Od początku roku bilans sprzedaży nie przekroczył 1 mld zł - wynika z raportu Analiz Online i Izby...
Share
d3psav4

15.06. Warszawa (PAP) - Sprzedaż netto w TFI wyniosła w maju 2,4 mln zł. Od początku roku bilans sprzedaży nie przekroczył 1 mld zł - wynika z raportu Analiz Online i Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

"Drugi miesiąc z rzędu fundusze inwestycyjne odnotowały symboliczny napływ nowego kapitału. Według danych pochodzących z 353 funduszy, jakie monitoruje Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, saldo wpłat i wypłat, z uwzględnieniem środków zaangażowanych w konwersję, wyniosło +2,4 mln zł" - napisano w komunikacie.

"Dodatni wynik został osiągnięty przy rekordowej w tym roku aktywności klientów. Klienci zakupili jednostki i certyfikaty o wartości +7 mld zł (odkupienia sięgnęły prawie 7 mld zł). Tegoroczny bilans sprzedaży wciąż nie przekroczył +1 mld zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego zbliżał się już do +5,9 mld zł" - dodano.

W raporcie napisano, że dodatnie saldo wpłat i wypłat w maju zostało osiągnięte m.in. dzięki udanym emisjom trzech funduszy absolutnej stopy zwrotu.

Z funduszy akcyjnych odpłynęło w maju 7,4 mln zł. (PAP)

gsu/ asa/

d3psav4

Podziel się opinią

Share
d3psav4
d3psav4