Trwa ładowanie...

W marcu zarejestrowano najwięcej samochodów w tym stuleciu

Liczba nowych rejestracji samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t wzrosła w marcu o 24,5 proc., do 55 tys. 526. Jeszcze w żadnym miesiącu obecnego wieku nie notowaliśmy tak wysokiego rezultatu - informuje Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Na pierwsze miejsce wróciła Skoda po rejestracji 6 tys. 130 samochodów. Tym samym wyprzedziła Toyotę, Volkswagena, Opla, Forda i Renault.

W marcu zarejestrowano najwięcej samochodów w tym stuleciuŹródło: Eastnews, fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS
dlymww1
dlymww1

Według PZPM tak dobry wynik zawdzięczamy utrzymującej się ogólnie dobrej sytuacji gospodarczej, pozytywnym nastrojom konsumentów i przedsiębiorców, ale też m.in. finalizacji ofert w salonach w związku z przełomem roku. "Należy też wspomnieć o istotnym udziale samochodów rejestrowanych z przeznaczeniem ich wywozu za granicę" - dodano w komunikacie.

"To już 24. miesiąc z rzędu nieprzerwanej poprawy. Cała grupa samochodów urosła o 24,5 proc. w porównaniu rok do roku i 28,9 proc. do poprzedniego miesiąca. Skumulowany rezultat od początku roku - 140 tys. 540 szt. jest wyższy o 18,5 proc. niż o tej samej porze w ubiegłym roku" - czytamy w komunikacie.
Według związku wzrost wypracowały zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze. W pierwszej grupie zanotowano po trzech miesiącach wzrost o blisko 20,3 proc. Wśród dostawczych wcześniejszy spadek został przerwany i po marcu odnotowaliśmy 4,7 proc. skumulowanego wzrostu.

W całej grupie samochodów osobowych w marcu zarejestrowano 88 aut elektrycznych, czyli o 15 sztuk więcej niż rok wcześniej, oraz 1 tys. 467 hybryd, o 77,8 proc. więcej niż w marcu roku ubiegłego.

dlymww1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlymww1