Trwa ładowanie...

W miejscu Supersamu powstanie wieżowiec

Kosztem ponad pół miliarda złotych na Placu Unii Lubelskiej
w Warszawie powstanie 21-piętrowy wieżowiec oraz dwa sześciokondygnacyjne
budynki. W środę, 29 września zainaugurowano budowę kompleksu
biurowo-handlowego, który będzie nosił nazwę Plac Unii.

W miejscu Supersamu powstanie wieżowiecŹródło: Jupiterimages
d2xhcbl
d2xhcbl

Aktualnie na terenie budowy trwają prace infrastrukturalne, w najbliższym czasie rozpoczną się roboty ziemne. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na pierwszy kwartał 2013 r. - Przygotowania do realizacji kompleksu Plac Unii trwają już kilka lat [stary Supersam rozebrano w 2006 r. - przyp. red.]. W 2008 r. uzyskaliśmy pozwolenie na budowę, niestety zatrzymał nas ogólnoświatowy kryzys. Jednak nasza determinacja, bardzo dobra współpraca ze Spółdzielnią Spożywców Supersam i pozyskanie renomowanego partnera, dewelopera Liebrecht&wooD, który wzmocnił budżet projektu, doprowadziły do tego, że rozpoczynamy jedną z największych prywatnych inwestycji w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy sukces i za niespełna trzy lata w tym miejscu będziemy mogli powitać gości na otwarciu obiektu - powiedział w imieniu inwestorów Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Spomiędzy dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, stojących wzdłuż ulic Boya-Żeleńskiego i Puławskiej, wyrośnie dominanta 90-metrowego wieżowca. W budynkach mieścić się będzie galeria handlowa (zajmie ponad 15 500 mkw.) z supermarketem Supersam oraz centrum biurowe o powierzchni ponad 41 000 mkw. standardu A+.

Projekt architektoniczny obiektu, stworzony przez renomowaną pracownię Stefana Kuryłowicza, inspirowany był wieżowcami Chicago i Nowego Jorku z początku XX wieku. Zwyciężył w prestiżowym konkursie zorganizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

d2xhcbl

Z rozpoczęcia inwestycji bardzo cieszą się stołeczni spółdzielcy, którzy na granicy Śródmieścia i Mokotowa handlowali od 1962 r. - Ponad cztery lata temu z powodu zagrożenia katastrofą budowlaną, którą mogło spowodować drastyczne osłabienie konstrukcji dachu Supersamu, musieliśmy opuścić sklep. Z dnia na dzień ponad stu naszych pracowników znalazło się bez pracy. Dzisiejszy dzień jest dla nas wielkim świętem. Jest to początek naszego powrotu na Plac Unii Lubelskiej. W nowym wspaniałym budynku znajdzie się nasz delikatesowy supermarket - zapowiedział Grzegorz Majewski, prezes Spółdzielni Spożywców Supersam.

Dzięki pomocy władz miejskich i własnej determinacji spółdzielcy działają w tymczasowej siedzibie - stalowej hali ustawionej w okolicy stacji metra Wilanowska. Na handlową mapę Warszawy Supersam powrócił w marcu 2008 r.

d2xhcbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xhcbl