Trwa ładowanie...
d14v6f0

W okolicy IV-V CPI powinien zbliżać się do poziomu celu - Chojna-Duch, RPP

15.11. Warszawa (PAP) - Paździenikowy poziom inflacji jest zaskoczeniem, jednak RPP nadal spodziewa się obniżania się wskaźnika inflacji, który w okolicy kwietnia-maja przyszłego...

Share
d14v6f0

15.11. Warszawa (PAP) - Paździenikowy poziom inflacji jest zaskoczeniem, jednak RPP nadal spodziewa się obniżania się wskaźnika inflacji, który w okolicy kwietnia-maja przyszłego roku powinien zbliżać się do poziomu celu inflacyjnego - uważa Elżbieta Chojna-Duch z RPP.

"(...) Jest to na pewno zaskoczenie i na pewno RPP będzie brała jak w każdym przypadku właśnie te wskaźniki pod uwagę w swoich przyszłych ocenach. Jest to również powyżej projekcji inflacji i na pewno dla gospodarki ta wiadomość nie jest pomyślna. Miejmy nadzieję, że kolejny miesiąc przyniesie nam mniejsze zwyżki, jeżeli w ogóle mają one mieć miejsce, a wręcz obniżenie tych wskaźników" - powiedziała Chojna-Duch w TVN CNBC.

"W przyszłych miesiącach nadal spodziewamy się obniżek, baza VAT-owska na pewno to powoduje. W okolicy kwietnia-maja ten wskaźnik powinien zbliżać się do poziomu celu inflacyjnego" - dodała.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 4,3 proc. w stosunku do października 2010 roku, a w porównaniu z wrześniem 2011 r. wzrosły o 0,7 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.(PAP)

jba/ dan/

d14v6f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14v6f0
d14v6f0