Trwa ładowanie...
d2sromv

W Poznaniu ma powstać największe w Polsce centrum opieki nad seniorem

W budynkach po dawnym szpitalu przy ul. Szkolnej w Poznaniu ma powstać największe w Polsce centrum opieki nad seniorem. Na ponad 1 ha znajdzie się klinika rehabilitacyjna, dom seniora i apartamenty senioralne typu assisted living.
Share
d2sromv

O planach na zagospodarowanie nieruchomości poinformowała w poniedziałek PAP prezes spółki MEDI-system Beata Leszczyńska.

Nieruchomość po dawnym szpitalu przy ul. Szkolnej w Poznaniu spółka nabyła w ub. tygodniu za ponad 40 mln zł. Teren byłego szpitala znajduje się w samym centrum miasta, przy Starym Rynku, u zbiegu ulic Szkolnej i Podgórnej. Obejmuje 11 budynków na 1,3 ha. Największy budynek to czteropiętrowy gmach byłego szpitala miejskiego. Na terenie znajduje się także willa Hipolita Cegielskiego oraz skrzydło dawnego klasztoru karmelitanek.

Według planów MEDI-system w 2020 roku zostanie oddany dom seniora z ok. 140 miejscami, oraz apartamenty dla 50 osób w formule assisted living (dla seniorów z mniejszymi obciążeniami medycznymi, którzy mieszkają i żyją samodzielnie, mając jednocześnie fachową opiekę medyczną i techniczną). W 2021 roku zacznie natomiast funkcjonować klinika z pełnym zakresem rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej i kardiologicznej, w której znajdzie się ok. 180 łóżek i miejsc dla pacjentów.

d2sromv

"Nasza oferta to propozycja dla seniorów z różnymi potrzebami, wynikającymi ze stopnia niesamodzielności - od opieki dziennej, przez assisted living, do pełnej opieki socjalnej i medycznej w domu seniora. Taka formuła daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość przechodzenia przez kolejne etapy w ramach jednego środowiska. To nasza pierwsza inwestycja realizowana w ramach strategii rozwoju usług premium w centrach największych polskich miast" - podkreśliła w przekazanym PAP komunikacie prezes MEDI-system Beata Leszczyńska.

Jak dodała, nie bez znaczenia dla spółki jest także lokalizacja domów opieki - centrum miasta jest najbardziej pożądane przez seniorów i ich rodziny; zapewnia seniorom m.in. możliwość korzystania z infrastruktury miejskiej oraz udział w życiu kulturalnym i społecznym.

"Planując inwestycję wykorzystujemy naszą znajomość polskiego rynku opieki senioralnej oraz wiedzę Grupy ORPEA w zakresie rozwiązań o podwyższonym standardzie. Model assisted living będzie oparty na bogatym doświadczeniu Grupy w tym zakresie, szczególnie w placówkach zlokalizowanych w Szwajcarii. Chcemy, by nasza oferta była optymalna pod względem jakości opieki, rozwiązań infrastrukturalnych oraz kosztów finansowych, zarówno dla seniorów, jak i dla nas jako inwestora" - zaznaczyła Leszczyńska.

d2sromv

Podziel się opinią

Share
d2sromv
d2sromv