Trwa ładowanie...
dtyf7rx

W Poznaniu przenieśli szkołę do centrum handlowego. Przez fatalny stan budynku

Popękane ściany zmusiły władze Poznania i tamtejszego III Liceum Ogólnokształcącego do błyskawicznego znalezienia nowej tymczasowej siedziby. Wybór padł na centrum handlowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O nowej siedzibie III LO w Poznaniu informują kartki na drzwiach
O nowej siedzibie III LO w Poznaniu informują kartki na drzwiach (Agencja Gazeta, Fot: Lukasz Cynalewski/Agencja Gazeta)
dtyf7rx

Kłopoty z pękającą ścianą III Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu ma już od 10 lat. W ostatnim czasie szczelina zaczęła się jednak powiększać i z powodu fatalnego stanu technicznego z użytkowania wyłączona została część obiektu. Jak wyjaśnia poznańska "Wyborcza", chodzi o budynek oznaczony literą C, czyli prawe skrzydło gmachu.

    Agencja Gazeta
(Agencja Gazeta, Fot: Lukasz Cynalewski/Agencja Gazeta)

Uczniom trzeba było zagwarantować inne miejsce do nauki. Rozważane było chociażby postawienie kontenerów, ostatecznie spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała jednak centrum handlowe Kupiec Poznański. Jak opisuje "Wyborcza", 12 tymczasowych sal zlokalizowano na trzecim piętrze. Drogę do woźnej, która wpuszcza do części "szkolnej" budynku uczniowie muszą pokonywać schodami. Ze względów bezpieczeństwa nie mogą korzystać z windy.

dtyf7rx

Zobacz także: Ubezpieczenie szkolne - fakty i mity

W gmachu III LO w najbliższym czasie będą się odbywać prace naprawcze. Na razie na pęknięciach założono specjalne klamry. - Trzeba ustabilizować cały budynek. Wykonamy tam ponad dziewięćdziesiąt zastrzyków specjalnej mieszanki - powiedział reporterowi Radia Eska Paweł Śledziejowski z PIM-u

Dyrektor szkoły liczy, że do końca września uda się wyłonić wykonawcę remontu, dzięki czemu uczniowie będą mogli wrócić do budynku jeszcze w grudniu.

dtyf7rx

Podziel się opinią

Share
dtyf7rx
dtyf7rx