Trwa ładowanie...

W Poznaniu przenieśli szkołę do centrum handlowego. Przez fatalny stan budynku

Popękane ściany zmusiły władze Poznania i tamtejszego III Liceum Ogólnokształcącego do błyskawicznego znalezienia nowej tymczasowej siedziby. Wybór padł na centrum handlowe.

W Poznaniu przenieśli szkołę do centrum handlowego. Przez fatalny stan budynkuŹródło: Agencja Gazeta, fot: Lukasz Cynalewski/Agencja Gazeta
d2x6q7d
d2x6q7d

Kłopoty z pękającą ścianą III Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu ma już od 10 lat. W ostatnim czasie szczelina zaczęła się jednak powiększać i z powodu fatalnego stanu technicznego z użytkowania wyłączona została część obiektu. Jak wyjaśnia poznańska "Wyborcza", chodzi o budynek oznaczony literą C, czyli prawe skrzydło gmachu.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Lukasz Cynalewski/Agencja Gazeta

Uczniom trzeba było zagwarantować inne miejsce do nauki. Rozważane było chociażby postawienie kontenerów, ostatecznie spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrała jednak centrum handlowe Kupiec Poznański. Jak opisuje "Wyborcza", 12 tymczasowych sal zlokalizowano na trzecim piętrze. Drogę do woźnej, która wpuszcza do części "szkolnej" budynku uczniowie muszą pokonywać schodami. Ze względów bezpieczeństwa nie mogą korzystać z windy.

Zobacz także: Ubezpieczenie szkolne - fakty i mity

W gmachu III LO w najbliższym czasie będą się odbywać prace naprawcze. Na razie na pęknięciach założono specjalne klamry. - Trzeba ustabilizować cały budynek. Wykonamy tam ponad dziewięćdziesiąt zastrzyków specjalnej mieszanki - powiedział reporterowi Radia Eska Paweł Śledziejowski z PIM-u

Dyrektor szkoły liczy, że do końca września uda się wyłonić wykonawcę remontu, dzięki czemu uczniowie będą mogli wrócić do budynku jeszcze w grudniu.

d2x6q7d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x6q7d