Trwa ładowanie...
prąd
14-10-2016 19:57

W tym roku sprzedawcę prądu zmieniło blisko 50 tys. klientów indywidualnych

Zmieniać sprzedawcę energii elektrycznej można od lipca 2007 roku.

W tym roku sprzedawcę prądu zmieniło blisko 50 tys. klientów indywidualnychFot: Shutterstock/Federacja Konsumentów
d45wc9l

*Od początku roku do końca sierpnia sprzedawcę prądu zmieniło blisko 50 tysięcy klientów indywidualnych. To mniej więcej 12 procent więcej niż w tym samym czasie 2015 roku. *

Zmieniać sprzedawcę energii elektrycznej można od lipca 2007 roku. Na początku chętniej robili to klienci biznesowi, jednak od paru lat częściej decydują się na to klienci indywidualni - mówi Beata Wereszczyńska z Urzędu Regulacji Energetyki.

Od lipca 2007 roku do końca sierpnia tego roku sprzedawcę prądu zmieniło 440 tysięcy gospodarstw domowych oraz 170 tysięcy klientów biznesów.
Wraz ze wzrostem liczby sprzedawców pojawiły się podmioty, które stosują nieuczciwe praktyki, które mają na celu przede wszystkim pozyskanie nowych klientów. Beata Wereszczyńska przypomina, że mamy 14 dni na odstąpienie od umowy, ale tylko wtedy, gdy kontrakt został podpisany poza lokalem firmy.

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest bezpłatna. Możemy to robić dowolną liczbę razy. Zmiana jest prosta. Trzeba to jednak robić ostrożnie: zawsze dokładnie czytać regulamin i zapisy umowy.

d45wc9l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45wc9l