Trwa ładowanie...
d4fyhp2

W USA spadło w październiku bezrobocie

Stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła 4,9 proc. wobec 5,0 proc. we wrześniu - podał w piątek w komunikacie amerykański Departament Pracy.

Share
d4fyhp2

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w październiku wzrosła o 161 tys. wobec 191 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy. Łączna korekta liczby nowych miejsc pracy za ostatnie dwa miesiące wynosiła +44 tys.

W amerykańskim sektorze prywatnym liczba miejsc pracy wzrosła o 142 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 188 tys. po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 4,9 proc., oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 173 tys. wobec 156 tys. we wrześniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 170 tys. wobec wzrostu o 167 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Departament Pracy podał również, że wskaźnik zatrudnienia, określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w październiku 62,8 proc. wobec 62,9 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w październiku o 0,4 proc. mdm, po wzroście o 0,3 proc. miesiąc wcześniej po korekcie wobec 0,2 proc. przed korektą.

W ujęciu rocznym wynagrodzenia godzinowe w październiku wzrosły o 2,8 proc., po wzroście o 2,7 proc. we wrześniu po korekcie, wobec 2,6 proc. przed korektą.

Tu podziewano się odczytów odpowiednio na poziomie 0,3 proc. i 2,6 proc.

d4fyhp2

Podziel się opinią

Share
d4fyhp2
d4fyhp2