Trwa ładowanie...

W wakacje spadła sprzedaż lodów i piwa. Pogoda pokrzyżowała plany producentów

Co roku, w sezonie wakacyjnym lody i zimne piwo miały największą sprzedaż. Te kilka miesięcy przekładało się na konkretny zysk dla firm. Niestety, tego lata konsumenci rzadko szukali ochłody, więc sezonowe branże są na minusie. Polacy woleli szukać trunków na rozgrzanie i skupili się na mocniejszych alkoholach.

W wakacje spadła sprzedaż lodów i piwa. Pogoda pokrzyżowała plany producentówŹródło: Shutterstock.com
djyu3xs

Najlepsze miesiące dla piwa i lodów były fatalne. To właśnie na wakacje branża przygotowuje się cały rok. Niestety, wszystko zależne jest od pogody - pisze poniedziałkowy "Plus Biznesu".

- To jeden z najgorszych sezonów na przestrzeni ostatnich kilku lat - mówi Zbigniew Grycan, twórca Lodziarni Firmowych.

Magdalena Brzezińska, rzeczniczka Grupy Żywiec tłumaczy, że spadek przedaży piwa w pierwszej połowie roku, miał związek z gorszą pogodą - wyjątkowo zimnym majem i mniej słonecznym czerwcem. Lipcowa aura też nie sprzyjała sprzedaży złocistego trunku, ale dane dotyczące wakacyjnych miesięcy Grupa Żywiec opublikuje dopiero w październiku.

Zobacz także: Niesamowite lody

Spadek sprzedaży lodów i piwa przełożył się na zyski iproducentó mocnych alkoholi. Te w okresie wakacyjnym odnotowały większe zainteresowanie swoimi produktami. Wśród zwycięzców jest rum. Zyskiwały też niektóre rodzaje wódek.

djyu3xs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djyu3xs