Trwa ładowanie...

W Warszawie znaleziono ponad 4 tys. nielegalnych wysypisk

W Warszawie wykryto ponad 4 tysiące nielegalnych zwałek śmieci - alarmuje "Życie Warszawy".

W Warszawie znaleziono ponad 4 tys. nielegalnych wysypiskŹródło: AKPA, fot: Niemiec
d3civ8d
d3civ8d

Walka z dzikimi śmietniskami przypomina walkę z wiatrakami. Nie pomogły nawet mandaty na ponad 100 tys. zł. Likwidacja pokątnych wysypisk co roku kosztuje dzielnice kilka milionów złotych.

Mieszkańcy nie mają litości i odpady wysypują gdzie się da, nawet na terenach zielonych, które dla wielu są miejscem relaksu i wypoczynku. Stąd coraz więcej odpadków w lasach Kabackim i Bielańskim, na Zielonym Ursynowie czy Białołęce.

Obok normalnych, codziennych śmieci znaleźć można odpady z remontów domów, m.in. gruz, części płyt gipsowych, czasem szkodliwe dla zdrowia płyty eternitowe, pojawiają się też złom i resztki mebli, stare pralki albo wersalki.

Aby ukarać winnych, trzeba ich złapać na gorącym uczynku, co sprawia straży miejskiej wiele kłopotu. Choć czasem zdarza się, że w odpadach znajdują np. stare rachunki z adresami sprawców zanieczyszczenia. W takich przypadkach składają im wizyty w celu wypisania mandatu.

Skutecznym wyjściem z patowej sytuacji jest wprowadzenie powszechnego podatku śmieciowego. Wówczas to miasto zajmie się wywozem odpadów i proceder zniknie.

d3civ8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3civ8d