Trwa ładowanie...
banki

W weekend możesz mieć problem z dostępem do pieniędzy. Banki szykują naprawy

Część banków już w piątek ogranicza dostęp do niektórych usług. Inne przerwy techniczne zaplanowały w weekend.

Share
W weekend możesz mieć problem z dostępem do pieniędzy. Banki szykują naprawy
Źródło: WP.PL, fot: Bartosz Wawryszuk
d42p8eg

W piątek od południa problem z zalogowaniem do konta mieli klienci Pekao SA. Na facebookowym profilu banku pojawiła się lawina zgłoszeń o awarii bankowości mobilnej i internetowej. Bank przyznał, że boryka się z problemami technicznymi na stronie pekao24.pl.

"Informujemy, że z przyczyn technicznych występują tymczasowe trudności z zalogowaniem się do serwisów bankowości elektronicznej Pekao24, Pekao24Makler oraz Xelion. Pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu. Przepraszamy za niedogodności" – czytamy w komunikacie Pekao S.A.

Kolejne, tym razem planowe przerwy techniczne wystąpią w sześciu innych bankach w sobotę i niedzielę. Ograniczenia pojawią się już w piątek po południu, a ostatnie prace modernizacyjne będą prowadzone w niedzielę wieczorem.

Zobacz też, jak trafić na dobrą ofertę w świecie bankowości?

Utrudnienia, jako pierwsi, odczują klienci BGŻ BNP Paribas. Bank zapowiedział prace modernizacyjne w serwisie Sygma Online już od godz. 14 w piątek. Dobra wiadomość jest taka, że już w sobotę po godzinie 5 rano wszystko wróci do normy.

d42p8eg

Nocne prace zapowiedział także Deutsche Bank. Te rozpoczną się o północy z piątku na sobotę. Dostęp do kont "db easyNET" i "db powerNET" oraz płatności kartami będą niemożliwe do 10 rano w sobotę. W kolejną noc, z soboty na niedzielę, również do 10 rano ograniczenia dotkną teleserwis.

W podobnym czasie, od północy do 1:00 z piątku do na sobotę, kłopoty czekają również użytkowników bankowości mobilnej i internetowej w eurobanku. Druga przerwa techniczna w sobotę przed świtem – między 4 a 6 rano.

Klienci ING Banku Śląskiego muszą wziąć pod uwagę utrudnienia w godz. 8-16 w sobotę. Wówczas to mogą wystąpić problemy z bankowością on-linie i aplikacją mobilną banku.

Od godz. 22 w sobotę do 13 w niedzielę prace techniczne będą też utrudniały korzystanie z bankowości Nest Banku.

W niedzielę trudności w dostępie do rachunków, tak przez internet, jak i przez telefon, trzeba się spodziewać w Volkswagen Banku. Tam zaplanowane prace modernizacyjne w godz. 7:30 rano do 15:00.

d42p8eg

Podziel się opinią

Share
d42p8eg
d42p8eg