Trwa ładowanie...
d30t98q

W wezwaniu Fortum na akcje Grupy Duon złożono zapisy na co najmniej 51% akcji

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - W wezwaniu Fortum Holdings na 100% akcji Grupy Duon złożono zapisy na co najmniej 51% akcji, co oznacza, że spełniły się już wszystkie warunki zawarte w wezwaniu, podali wzywający i pośredniczący w wezwaniu.

Share
d30t98q

"Niniejszym informujemy, że ziścił się warunek, o którym mowa w pkt 6 i 24 wezwania, tj. w okresie przyjmowania zapisów, zgodnie z treścią wezwania, złożono zapisy na sprzedaż co najmniej 51% akcji uprawniających do co najmniej 51% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki (odpowiednio z uwzględnieniem akcji nowej emisji)" - czytamy w komunikacie.

W związku z uzyskaniem wcześniej zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji w wyniku nabycia akcji, wszystkie warunki określone w wezwaniu ziściły się, podano także.

Fortum ogłosiło 8 stycznia br. wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Grupy Duon po 3,85 zł za akcję. Okres zapisów rozpoczął się 28 stycznia 2016 roku, a jego przewidywane zakończenie nastąpi 26 lutego 2016.

Grupa Duon prowadzi sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce na zasadzie TPA (Third Party Access), tj. poprzez sieci operatorów systemów przesyłowych i dystrybucyjnych. Jest jednym z największych podmiotów prywatnych prowadzących detaliczny obrót energią elektryczną i gazem. Ponadto, prowadzi hurtową sprzedaż energii elektrycznej i gazu. Spółka dostarcza także gaz sieciowy oraz skroplony (LNG) z wykorzystaniem swej własnej infrastruktury. Od 2007 roku spółka notowana jest na GPW.

(ISBnews)

d30t98q

Podziel się opinią

Share
d30t98q
d30t98q