Trwa ładowanie...
d3v5i9p

W XI za obniżką stóp o 50 pb Belka, Bratkowski, Chojna-Duch i Zielińska-Głębocka - NBP

02.01. Warszawa (PAP) - Na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej 7 listopada za obniżeniem stóp procentowych o 50 pb głosowali: prezes NBP Marek Belka, Andrzej Bratkowski, Elżbieta...

d3v5i9p
d3v5i9p

02.01. Warszawa (PAP) - Na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej 7 listopada za obniżeniem stóp procentowych o 50 pb głosowali: prezes NBP Marek Belka, Andrzej Bratkowski, Elżbieta Chojna-Duch oraz Anna Zielińska-Głębocka - wynika z opublikowanych w środę przez NBP wyników głosowań Rady.

Przeciwko obniżce stóp o 50 pb byli: Zyta Gilowska, Adam Glapiński, Jerzy Hausner, Andrzej Kaźmierczak, Andrzej Rzońca oraz Jan Winiecki.

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła w listopadzie stopy procentowe o 25 pb. Zgodnie z opublikowanym w środę najnowszym numerem Monitora Sądowego i Gospodarczego za obniżeniem stóp procentowych o 25 pb głosowali wówczas: prezes NBP Marek Belka, Andrzej Bratkowski, Elżbieta Chojna-Duch, Jerzy Hausner, Andrzej Rzońca, Jan Winiecki oraz Anna Zielińska-Głębocka. Przeciwko obniżce byli Zyta Gilowska, Adam Glapiński oraz Andrzej Kaźmierczak.

W grudniu RPP ponownie obniżyła stopy procentowe o 25 pb. Na posiedzeniu złożono także wnioski o obniżenie stóp o 150 pb i o 50 pb. Wnioski te nie zostały przyjęte.

d3v5i9p

Obecnie stopa referencyjna NBP w skali rocznej wynosi 4,25 proc., stopa lombardowa 5,75 proc., depozytowa 2,75 proc., zaś redyskonta weksli 4,50 proc.

Najbliższe posiedzenie decyzyjne RPP odbędzie się w dniach 8-9 stycznia.

Od kwietnia 2011 roku Narodowy Bank Polski publikuje treści wniosków dotyczących stóp procentowych wraz z rozkładem głosów członków Rady. W przypadku, gdy wniosek nie został przyjęty - po upływie 6 tygodni od dnia głosowania, zaś w przypadku podjęcia uchwały dotyczącej stóp procentowych - po ogłoszeniu wyników głosowania nad uchwałą w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Jeżeli na posiedzeniu RPP, oprócz przyjęcia uchwały dotyczącej stóp procentowych, głosowano nad innymi wnioskami, które nie uzyskały większości, wówczas wyniki głosowania nad tymi wnioskami są publikowane przez NBP po ogłoszeniu wyników głosowania nad podjętą uchwałą w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.(PAP)

jba/ osz/

d3v5i9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v5i9p