Trwa ładowanie...
d4hmc19

Walne zgromadzenie Quercusa uchwaliło skup do 7 mln akcji własnych za 37,7 mln zł

25.04. Warszawa (PAP) - Walne Quercus TFI uchwaliło skup do 7 mln akcji własnych, na który spółka może przeznaczyć 37,7 mln zł. Oznacza to, że spółka nie wypłaci 0,53 zł dywidendy...

d4hmc19
d4hmc19

25.04. Warszawa (PAP) - Walne Quercus TFIQuercus TFI (Zobacz notowania spółki ») uchwaliło skup do 7 mln akcji własnych, na który spółka może przeznaczyć 37,7 mln zł. Oznacza to, że spółka nie wypłaci 0,53 zł dywidendy na akcję, jak rekomendował zarząd.

Na początku kwietnia prezes i akcjonariusz Quercus TFIQuercus TFI, Sebastian Buczek, zgłosił projekt uchwały, w której proponował, by spółka przeznaczyła 37,8 mln zł na utworzenie kapitału rezerwowego, przeznaczonego na sfinansowanie nabywania akcji własnych wraz z kosztami ich nabycia. Na sam skup akcji własnych spółka przeznaczy 37,7 mln zł.

Łączna liczba nabywanych akcji własnych nie będzie większa niż 7 mln, co daje nie więcej niż 10 proc. głosów na WZ Quercus TFIQuercus TFI. Cena za jedną nabywaną akcję nie przekroczy 10 zł.

Skup akcji potrwa do 30 czerwca 2014 r.

d4hmc19

Skup przewiduje możliwość proporcjonalnego zbycia akcji na rzecz spółki przez wszystkich akcjonariuszy, posiadających zarówno akcje na okaziciela, jak i akcje imienne.

W ramach programu skupu akcji własnych spółka zaproponuje akcjonariuszom posiadającym akcje na okaziciela wprowadzone do obrotu na GPW złożenie ofert sprzedaży tych akcji na rzecz spółki oraz złoży stosowne oferty nabycia akcji od akcjonariuszy posiadających akcje imienne.

Akcje własne nabyte przez spółkę zostaną przeznaczone do umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego.

Wcześniej zarząd Quercus TFIQuercus TFI rekomendował wypłatę w formie dywidendy za 2013 r. ok. 37,66 mln zł, czyli 0,53 zł na akcję. Rekomendacja zarządu uzyskała pozytywną opinię rady nadzorczej.

Zysk netto Quercus TFIQuercus TFI za 2013 r. wyniósł 38,8 mln zł. (PAP)

mj/ osz/

d4hmc19
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmc19